bugün

zall hitlerin sağ kolu olmuş ve bir bardaki 100 yahudi ve bisikletli adamı yakmasını söylemiş askerine. asker ''neden bisikletliyi yakıyoruz'' dediğinde ''gördün mü yaktığım 100 yahudinin hiçbir kıymeti yok '' demiş.
zall ile ssg bir bara içmeye gitmişler. içeri inci girmiş. ne konuşuyonuz demiş. sözlüklerin sonraki durumunu konuşuyoruz demişler. ne olucak demiş inci. 100.000 çaylak ve 1 troll banlıyacağız demiş zall. 1 troll mü demiş inci. zall ssgye gördün mü 100.000 çaylağı kimsenin umursamayacağını söylemiştim der.
zall bir gün bakkala gitmiş. bana bir ekmek demiş. 100 bin lira vermiş. bakkal da ''iyi de ekmek 200 bin lira'' demiş. zall da ''zararı yok ben zaten bisikletle geldim'' demiş.
Bir gün bizim zall ve incici serkan uçaktaymış. tam herkesin uyuduğu sırada;

zall: hadi sevişelim.

serkan: kafayı mı yedin bi sürü insan var.

zall: merak etme hepsi uyuyordur. bak istersen hostesten bi kola isteyecem. kimseden ses gelmez hostes bile uyuyordur.

zall, ''bi kola getirin!'' diye seslenmiş. kimseden tık yok. bi daha istemiş. gene ses yok. bunlar da başlamışlar zikişmeye.

sabah olunca hostes servise başlamış.

bir ihtiyar;
- ''ah kızım sabaha kadar başım ağrıdı.'' demiş.

hostes;
- ''amca isteseydiniz size aspirin getirirdim.'' demiş.

ihtiyar da;
- ''kızım nasıl isteyim, adamın biri kola istedi sabaha kadar siktiler.''
bir gün zall göle maya çalıyormuş. bunu gören yazarın biri ''aman zall. göl hiç maya tutar mı?'' demiş. zall da bunu düşünmüş ve adama hak verdikten sonra yaptığı işi bırakarak ''arkadaşlar düzeldi.'' demiş.
zal bir gün sözlüğü çaldırır ve sözlük başka bir adama gelir. sonra zall sözlüğü çalan adama gider ama adam sözlüğü geri vermez o sözlük artık benim sen yazarsın ben de moderatörüm der.
zall birgün murat 131 i ile giderken yolda kalmış.

yoldan geçen ferrarili bir durmuş ve;

-ne oldu kardeş senin uçak yolda mı kaldı demiş.
-zall boynunu bükmüş. en yakın benzinliğe kadar beni çeker misin diye sormuş.
-tabi demiş adam arabayı bağlamışlar ve tıngır mıngır yola düşmüşler.

ilerde bir kırmızı ışıkta ferrarilinin yanın bir porsche yanaşmış ve varmısın yarışa diye gaza getirmiş. ferrarili durur mu yeşil yanmış ve basmışlar gaza.

ferrarili yapıştırmış gazı köküne kadar. porsche de peşinden.

zall korkudan sellektör yapmaya başlamış. ama ferrarili hiç oralı olmamış.

radara yakalanmışlar, polis peşlerine düşmüş ama nafile. devreye polis helikopteri girmiş tabi. havadan takip edip aşağıdaki ekiplere bilgi vermeye başlamış.

polis amiri sormuş nerdeler, kaç km hızla gidiyorlar.

pilot- amirim porsche 300 km yapıyor ferrari tamponuna yapışık, inanmayacaksınız ama bir murat 131 ferrariye sellektör yapıyor yol ver de geçeyim diye.
birebir zall'ın babasının ağzından dinledim;

''bizim oğlan gelmiş, baba diyi sözlüğüm en çok tık alan 3. sözlük oldu diyi, olm diyim, niye 3. oldun 1. olamadın diyim, baba diyi, başka sözlükler de var diyi bana. ahahahah ulan demek ki başka sözlükler olmasa bizim oğlan...''

evet efendim, aynen böyle aktardı babası.
zall ın biri varmış ikinci dönem demiş ki: arkadaşlar düzeldi.

çok komikti arkadaşlar eğer benim bu fıkrama gülmeyen varsa terketsin sözlüğümüzü.
Zikimi zallayınca kalkıyor.
zall arkadaşlarıyla kahvede okey oynuyormuş. arkadaşın birisi sormuş az önce elin çifte miydi. zall da demiş ki hayır düz-eldi.
Adamin biri zall a bi bitmedin amk demis o da a-zall-arak bitmis.
Zall bi gun sözlüğü 1 saat vodafone a kiralamış yazarlar isyan edince paraları haiti için kızılaya bağışlayacağım demiş.
iki zall sessizce oturuyormuş.
Zall birgün Sözlükte otorite sahibi olmuş ahahahahh.
zall düşünmüş ve...
-----mini öykü-----

yoldan geçerken biri "zaaaaalll" diye bağırmış.
bunu duyan zall durur mu yapıştırmış:
"anayın amı ne var lan yarram ne var? her yerde zall; sözlükte zall, dışarıda zall. ben de bi sikime benzesem neyse ya... her yerde üstüme atlıyonuz, at sikine konan kermanşah kelebeği gibi, bi bitmediniz zall zall zall diye sizi gidi amınoğulları"

-----the end------
zall ramazan ayının sonunda tutmuş olduğu orucu taçlandırmak için zekat vermeye karar vermiş. imama gitmiş.

zall: zekatı nasıl verecem?
imam: sana ait olan ev-araba dışında tüm nakit ve taşınmazlarını para olarak hesaplayıp kırkta birini fakirlere dağıtman gerekir.
zall bakmış çok para gidecek. cimri mi cimri olan zall çok üzülmüş. bodrum maça kızı plajına çantasında peynir-ekmek taşıyan biri olarak sormuş :
zall: bekleyen çaylakları direkt olarak yazar yapsam olur mu ?

edit: fıkra 2: zall top model türkiye yarışmasına katılmış. birinci olmuş.
zall bir gün göte maya çalıyormuş. bunu gören köylü sormuş; '' muhaha ne yaptırırsın üle be ya '' demiş. edirneliymiş köylü.
zall da köylüye bakıp ''göte maya çalıyorum, ne yapacaksın '' demiş. edirneli cevap vermiş '' güte maya çalınır mı be ya? kapçık ağızlı mısın sen, tutar mı hiç demiş.
'' ya tutarsa! '' diye karşılık vermiş zall.

ertesi gün bizim edirneli tarlaya giderken tekrar zall'ı görmüş. ığğğğğğğğ diye inliyormuş zall
edirneli dayanamamış;
'' muhaha sen epten malmışın be ya ''
zall; ''şştt konuşma '' diye söylenmiş,
edirneli; '' ula susak ağızlı, görmez misin kendini, aynı kazık yemiş su samuruna benzemişin, sen şimdi sıçamazsın da be ya '' demiş.
zall '' tuttu ama naberrr '' demiş.
edirneli '' u üle diyildi geri zekalı '' demiş.
zall '' anlamadım '' demiş.
edirneli '' güte diyil, güle maya çalacak idin '' demiş.
zall '' kimin gülüne '' diye sormuş.
edirneli '' gül diyil salakom, gül gül '' demiş.
zall '' muhahahaha '' diye sinirden gülmüş
edirneli'de '' uy sikim senin beynini be ya, ben gidiyorum '' deyip koşarak uzaklaşmış.
zall kuyuya bir taş atmış, tüm deliler ne oldu diye taşa soru sormuş.
bir gün 3 kişi içine alma yarışına girmişler.

birincisi masanın üzerine kalem koymuş. bir oturmuş hooop kalem yok.

ikincisi bardak koymuş. bir oturmuş hooop bardak yok.

sonra zall gelmiş, silgi koymuş. bir oturmuş hoooop masa yok.
zall ile salca çok yakın arkadaşlardır. Bir gün zall vefat eder ve salca hariç herkes çok sevinir. Çünkü zall'ın kötü bir alışkanlığı vardır. zall mahallede domalanı sikiyordur. Tabi zall'ın ölmesine sevinen mahalleli rahat bir nefes alır. Aradan zaman geçer. Bir ölüm haberide salca'dan gelir. salca cehenneme gitmiştir fakat cehennem sıcak olması gerekirken buz gibidir. Ardından salca iblise yaklaşarak sorar:

+ la burası cehennem değil mi? Niye bu kadar soğuk.

ibliste ona :

- senin arkadaşın domalanı sikiyor odun atamıyoruz ki.
zall abi bi kızı çok sevmiş sonra kız demiş ki bana bi şarkı yapmazsan ben zalım bi kız olur senle evlenmem sonra üzülürsün, sonra zall saçını uzatıp kılık değiştirir ve asla unutulmayacak bi şarkı yapar.

https://www.youtube.com/watch?v=EL_qo2Ddxrc
sanki çok da şey olmayan fıkralardır.
zall askerlik çağına gelmiş kendini kör olarak tanıtıyormuş. doktor muanesine girmiş.
Doktor :"şu tabelayı görüyormusun demiş
zall : hangi tabelayı demiş
Doktor : şu duvarda asılı olan
zall : hangi duvar demiş.
daha sonra doktor zile basmış ve bir hatun gelmiş. Hatun da hatun yani. çırılçıplakmış.
doktor: geleni gördün mü? demiş.
zall : ben kimseyi görmedim demiş.
Doktor: iyi ama ibre nasıl gördü demiş.