bugün

Okurlar sipariş veriyor.
Türban meselesini yaz.

Yazayım.

Bir ignliiz üvinersitesinde ypalın arşaıtramya gröe, klemileirn hrflareinin hnagi srıdaa yzaldıklarıı ömneli dğeliimş asılnda... Öenmli oaln, briinci ve sonncuu herflarin yrenide olamsımyış... Çnküü, kleimleri hraf hraf dğeil, btüün oalark oykuormuşsz... Ardakai hraflrein sırsaı kıraşık da osla düüzgn ouknuyormuş.

iinglç di mi?
Bıakn nısal da düüzgn oukdnuuz
Hem oukdnuuz.
Hem anladıınz.

Trüban bduur.

Tartıışlan mselee ne oulrsa olusn, bşınaa ve sounna ;trüban; koyğduunda, aarda ypılaan yaınlşları görmeszin... Yaınlşları düüzgn gbii oukmyaa, düüzgn gbii anlmaaya bşlarsaın.

Üvinersite srouları çlaımnış, Amreikan şrketii Trküiye'de rşvüet dğaıdurmatmış, domateisn tneasi iki lria oulmş, maedncleriin cseetlernii beş aıydr çıkaramoyrlarmıış, her dröt gnçteen brii isşiz gzeiyrmouş, pkklya pzarlaık yaplııyrmouş, meemlket bölüüynrmouş, Amreikaıllar bzie fzüe döşyormuuş, deinz feenri ne oulmş, yargyıı taammen bdaem byklııı ypmışlaar flian...

Hiç öenmi klmaaz.

Tartıışlan mseleenin bşınaa ve sounna koyğduunda, aarda ypılaan yaınlşları görmezsin, sbaah klkaarsın trüban konşuuursn, aşkam yaatrsın trüban konşuuursn.

Kaafn alalk blulak oulr ama...
Akılnda bi tek trüban klaır!

Saadce kfaayı örtmez çnküü.
Her srounu öertr trüban.

Bilmiyorum anlatabildim mi. * *
Bir yılmaz özdil klasiğini daha icra etmiş üstat, tebrik etmek lazım.
üstad ın başarısı şakirdlerin kıç acısının desibel yüksekliğinden anlaşılmaktadır.

allah eksik etmesin.
orjinal bir köşe yazısıdır.
türban yazısında türban hakkında görüşü olmayan yazar.. türban diyorsun, ağaçlar kuşlar diyor.. olum türban yasağı var lan bu ülkede? dünyanın 210 ülkesinde olmayan acaip bi olay var lan? senin bu konuda bi düşüncen yok mu yazar olarak?

seni okutan hocayı götüriym ben!
özeti şudur: altını oyuyorlar memleketin üstüne de türbanı seriyorlar kimse de farketmiyor. türban çukurları örtüyor işte...
memleketin bunca meselesi varken bir arap çaputunun bu kadar gündemde olmasını eleştirmiş gibi gelmiş bana. yanlış anladıysam biri bana anlatsın neler olduğunu.
şakirtlerin hala kötülemeye çalıştığı yazı/yazar. lan sanki türban serbest olunca objektif olacaksınız. türban serbest olsa da adam olamayacaksınız olmasada...
şaşırtmayan yazıdır. *
gelişmekte olan ülke işte ne yaparsın! bundan 20 yıl öncede gelişmekte olan ülkeydi, şimdide ve görünen o ki 20 yıl sonrada gelişmekte olan ülke olarak anılacak türkiye. * yüzey ne kadar kayganmış bir türlü olayın derinine inemedik. yüzeysel baktık , yüzeysel kaldık..
üstad yine nokta atışı yapmış, türban meselesinin ne kadar gereksiz, ne kadar gündem oyalayıcı bir malzeme haber olduğu bu kadar iyi anlatılabilirdi. kendine gazeteci diyen meslektaşları da örnek alsa keşke...
kendini ele veren yazarın boşluklarından biridir.

boş bir yazı yazmıştır.
hele dün cübbeli ahmet türban konusunda söylediklerini duyunca(deve hörgücü gibi baş-makyaj-tesettür de tahrik özelliği-tesettür türban defileleri vb) göt oldum.

not: "bir konu(din in örtünme emri) nasıl bu kadar siyasi ve rant konusu haline getirilir" diye düşününce müslümanlığımdan ve insanlarımızın cahilliğinden(cübbeliye hak vererek) utandım.