bugün

yahu bu adam ogün samast ile nasıl bir tutulur birader?

katildir buna lafımız yok da cinayet ile ilgili herhangi bir bilginiz var mı?

çoğunuz siyasi sebeplerle öldürdü sanıyordur ama alakası yok.

arkadaşları ve eşiyle çıktığı bir yemekte diğer masalardan birinde oturan hakim ile ağız dalaşına girmiş ve iki tarafın da alkollü olması nedeniyle iş çığırından çıkmıştır.

olayın tanıklarının neredeyse tamamı kavgayı başlatan "hakim"dir der.

ve aynı şekilde fiziki olarak ilk saldırının hakimden geldiği ve güney'in eşine küfür ettiği de söyleniyor.

yani net olarak bilmediğim için ortalığı bulandırmak istemem ama bir şekilde tutuşulmuş bir kavga ve tahrik var ortamda.

bakın yine, yeniden yineliyorum ki katildir! ve kanun kaçağıdır.

ama bir adamı, hem de hiçbir suçu yokken sırtından kahpece vuran herifle adı yan yana anılamaz.

nitekim bu ülkeye verdiği şeyler de azımsanmayacak kadar çoktur.
tekrar tekrar, üzerine basa basa katil olduğunu söylüyorum.

sadece ogün samast gibi bir adamla adının birlikte anılması saçmadır.

-ki size kalsa bir gazeteciyi sırtından vuran ve insanlığa tek katkısı bu olan ogün samast yılmaz güney'den daha yeğdir.
bir katildir. yaptığı sanatı ve ideolojisi katil olduğu gerçeğini değiştirmez. ister alkollü olsun, ister karşı tarafın kışkırtması olsun katil olduğu gerçeği değişmez. kendisini aynı ideolojiye sahip olanlardan başka kimse de savunmaz.

dünya üzerinde bütün katiller katil olarak anılır. hangi ideolojiden olduğu farketmez. hitler almanyanın altyapısınï inşaa etmiş ve bugün hayranlıkla baktığımız alman teknolojisinin önünü açmıştır. stalin sovyet rusyasının sanayi devine dönüştürmüş, köylü devletini dünya devletine dönüştürmüştür. ikisi de kendi vatandaşlarına hatta dolaylı yoldan dünyaya faydası dokunmuştur. fakat bu yaptıkları katliamlarïnı haklı çıkarmaz ve bu sebeple ebediyen bütün katillerle birlikte anılacaklardır.

gelelim ogün meselesine. ogün, yılmaz, adolf, joseph sadece isimleri farklı olan katillerdir. fakat ogün cinayet işlediği zaman 18 yaşına basmamış bir ergendir. okumamış işsiz ve fakir bir çocuktur. yönlendirilmeye müsait yaştadır. birileri gazı vermiş ve gazeteciyi arkasından vurarak öldürmüştür. belki tanısa ve yüzyüze gelse hrant'ı öldürmezdi bile. hiç tanımadığı ve muhtemelen hiçbir yazılasını okumadığı kişiyi öldürmüştür. yılmaz güney ise bunun tam tersine bir hakimi tanımış, karşılıklı tartışmış ve gözünün içine baka baka öldürmüş katildir. bu yüzden yılmaz güney ogün'den daha fazla suçu olan canidir.
yılmaz güney sizi kültürüyle, sanatıyla, aydınlığıyla boğar.
görsel

o iyi niyeti ile bir gün kaybetti ama diğerleri bir ömür kaybediyor.
tarih en iyi şahittir
bu adamın bi videosu var internette zeka seviyesini ortaya koyuyor.

şu konuşmayı dinleyin. bu adama yıllarca saygı duyulmuş yazık yahu:
https://www.youtube.com/watch?v=jvoCTHBJS30

şu adamdaki zeka seviyesine bakın. bana sanki biraz fazla düşük geldi.
Solcu komünistlerin yoldaşları.
Bunlara da yazık.
haindir.
bang bang bang and prison.
Savcı katilidir. Bugün yaşasa olayın akabinde düzenlenen bir operasyonla ölü olarak ele geçirilirdi. Cenazesini ailesi bile almazdı. Mezar taşına tükürürlerdi.
"En güzel günlerimizi kâbusa çevirenleri
Mutlaka bir gün; en tatlı uykularından uyandıracağız!"
Türkan Şoray kendisi hakkında şöyle demiştir: "herkes bana hayran, ben ise yılmaz Güney'e hayranım.. onun bakışlarının etkisinde kalmamak mümkün değil.." demiştir.
hayat bize mutlu olma şansı vermedi sevgili,
biz kendimizden başka herkesin üzüntüsünü üzüntümüz acısını acımız yaptık çünkü.
dünyanın öbür ucunda hiç tanımadığımız bir insanın göz yaşı bile içimizi parçaladı.
kedilere ağladık, kuşların yasını tuttuk...
yüreğimizin zayıflığı kimi zaman hayat karşısında bizi zayıf yaptı. aslında ne güzel şeydir insanın insana yanması sevgili...
ne güzeldir bilmediğin birinin derdine üzülebilmek ve çare aramak. ben bütün hayatımda hep üzüldüm, hep yandım.
yaşamak ne güzeldir be sevgili...
sevinerek, severek, sevilerek, düşünerek...
ve o vaz geçilmez sancılarını duyarak hayatın...

yılmaz güney
En iyi senaryosu tartışmasız (bkz: yol)'dur.
Hayat bize mutlu olma şansı vermedi sevgili,
biz kendimizden başka herkesin üzüntüsünü üzüntümüz acısını acımız yaptık çünkü.
Dünyanın öbür ucunda hiç tanımadığımız bir insanın göz yaşı bile içimizi parçaladı.
Kedilere ağladık, kuşların yasını tuttuk...
Yüreğimizin zayıflığı kimi zaman hayat karşısında bizi zayıf yaptı. Aslında ne güzel şeydir insanın insana yanması sevgili...
Ne güzeldir bilmediğin birinin derdine üzülebilmek ve çare aramak. Ben bütün hayatımda hep üzüldüm, hep yandım.
Yaşamak ne güzeldir be sevgili...
Sevinerek, severek, sevilerek, düşünerek...
Ve o vaz geçilmez sancılarını duyarak hayatın...
Helal ile harami karıştırma dediler rakiyi sek içtik.
"dost ve düşman herkes bilsin ki kazanacağız. Mutlaka kazanacağız. Bir köle olarak yaşamaktansa bir özgürlük savaşçısı olarak ölmek daha iyidir."
''en güzel günlerimizi kâbusa çevirenleri mutlaka birgün en tatlı uykularından uyandıracağız.'

Bugün doğum günü büyük demirsporlu'nun. Aynı şehirde doğmak aynı takımı tutmak büyük onur. iyi ki doğmuş çirkin kral.
doğruluktan ve haksızlıktan ayrılmadığı için faşist köpekler hiç sevmez kendisini

nur içinde yat faşist siken !
-ne, yılmaz güney mi dayak yemiyor değil mi... E dayak yeyince ahali sandalyeleri sahneye atıyor.
görsel

Iyiki doğdun çirkin Kral.
siyasetini değil de sanatını değerlendirirsek süper filmler de yapmıştır, sikko ötesi filmler de...
çirkin ve katil.
yalan mı? ne kadar sevsenizde haklı ya da haksız adam katil.
bugün deniz sekiye özgürlük duaları edenlerin cinsi aynı bu adama katil demeyenlerin.
savcı katili çirkin kişi.
Savcı katili, banka soyguncusu, Vatan'a millete hayrı dokunmamış karı kılıklı film artisti.