bugün

başkan yardımcılığını bırakırım diyodur, takmamak lazım yaptığı işi pekala bende yapabilirim, tekliflere açığım.
biri arkadaşa bunu söyleyenin cb başdanışmanı olduğu hatırlatsın bir zahmet. dışarıdan biri değil yani.
zaten evet ya da hayır farketmez, her iki durumda da görevi bırakacak düşük profilli başbakanımsı zırvasıdır. evet çıkarsa zaten yeni anayasa gereği kendisine gerek kalmayacağı için bırakacaktır, hayır çıkarsa cumhurbaşkanı tarafından beceriksizlikle suçlanarak kurban edilip görev bıraktırılacaktır.
allah bir dese inan olmayacak ceketçi beyanıdır.
bugüne kadar ki en itici başbakan oldu zaten şimdi de bırakabilir görevi. zaten başkaları tarafından görevlendirilmiş birisi. beni temsil etmiyor, kendisini temsil edenlere açıklama yapsın.
(bkz: meee yav meeee) dedirtir.
neden efendisinin değil kendisinin vaadi olduğu merak konusu olan beyandır.

sebebi sakın şu olmasın?

(bkz: eyalet sistemi için danışmanları değil beni dinle)
başbakanlığın referandum sonucu ortadan kalktığını unutarak beyanda bulunan kemal kılıçdaroğlu na edilmemiş laf bırakmayan arkadaşları objektif davranarak aynı uyarıları aynı tarzda binali yıldırım a da yapmalarını bekliyoruz.
Tabi ki değişiklik teklifinde eyalet yok.
Ancak öyle güzel eklenebilir ki.

Binali kafan çalışmıyor.
akp-mhp ittifakı iyice rezil bir hal aldı. hayır'lısı.
16. madde, torba madde, diyor ki, ilgili maddeye atfen: tüzelkişilik kurma yetkisi kanunla veya cumhurbaşkanlığı kararnesi ile düzenlenir.
hadi istifa et, yani in ali, in!
Bir başbakan düşünün; kendisinin ne kadar gereksiz olduğunu söylüyor.
Burdaki kitleyi anlamıyorum, adama hakaretler ediyorsunuz ama adam milyon dolarlarla oynuyor. Sizce bu dediğini manipulation dışında söyleme ihtimali var mı? Beğensek de beğenmesek de adam türkiye cumhuriyetinin şu anki başbakanı. Siz nesiniz? Çoğunuz öğrenci ya da maaşla çalışan insanlar, binali beyin tırnağının geldiği yere çoğunuz gelemeyecek. Lütfen hakaret etmeden yorumlarınız yapın.
Eğer başkanlık sistemi gelirse zaten görevini bırakıyor, demek ki eyalet sistemi geliyor.