bugün

Edis Hun'lu, Hülya Koç Yiğit'li ve Hulusi Kentment'li yeşil çam filmlerinde normal nikkah yerine enaniyetle tercih edilen nikah modelidir. O kadar seven iki kişinin normal nikahla evlenmesi türk filmlerinde abes kaçar.

- sevgilim babam iki saat sonra uçakla gelecekmiş
- ne? baban gelmeden hemen evlenmeliyiz
- e ne zaman, nasıl evlenicez?
- bugün! yıldırım nikahıyla!
(bkz: acele işe şeytan karişir)
adi ustunde yıldırım aski çarpar adamı evelallah..
tamamen fake bir nikah türüymüş. yani yok öyle bişi. ah bu yeşilçam var ya! bunların alayı kolpacı.

http://www.zaman.com.tr/h...E2hi-sadece-filmlerdeymis
yıldırım isimli şahsın kıydığı nikah.

biliyorum olmadı.
doktor, acele evlenmesi gerekir raporu verirse kıyılabilen nikahtır. daha güzel bir ifade ile. sikmezse ya da sikilmezse ölecek hastası olması gerekir.
halk arasında "nikahın askıda kalması" olarak tabir edilen, eşlerin birbiriyle evlenmelerine mani bir durum olup olmadığının tesbiti için 15 günlük bekleme süresine gerek duyulmadan yapılan evlenme akdi...
evde kalmıyım aman bulmuşken bi koşu evleneyim sonra vazgeçer falan kafalı iki adet bir araya gelince olur.
(bkz: tencere kapak modelleri) .
üç gün sonra aynı hızla birbirlerinden ayrılırlar ben sevmiyom sovudum ya ergen modeli .
Adında meymenet yoktur. Evet.
Bu nikaha neden yıldırım nihahı denmiş acaba?

Hemen hizlıca kıyılıp, esas gürültü arkadan koptugu için mi? Yıldırımında önce ışığı görünür sesi arkadan gelir hani?

genelde gizli olarak kıyılıyorya habersizce. Sonradan aile falan duyuyor kiyametler kopuyor onun için mi?
Binali Yıldırım falan mı kıyıyomuş?
Yıldırım nikahı ile evlenip yıldırım celsede ile bosananlar. Bakınız: Yıldırım nikahı ile evlendi haberleri
Yağmurlu havalarda yapılan nikahtır.