bugün

yılbaşı gecesini eğlenmek ve adet olunan aktivitelerle uğraşarak geçirmek merakında olan, bunun için de elindeki en değerli fırsatın x meydanı eğlencelerine katılmak ve x meydanında oluşan kalabalığın meydana getirdiği atmosfere kendini bırakmak düşüncesini benimseyerek o yılın son gecesini x meydanlarında eğlendiğini zannederek geçiren kız ve erkek çiftidir. bunlar ya bihaber turisttir ya da rezillikten kepazelikten aldırış etmeyen arsız veyahut türkiye'nin acı verici gerçeği yani bozulmakta olan sosyal ve kültürel yapısından saf bir şekilde haberi olmayan ikilidir. dileriz böyle düşünenler varsa hevesleri teşebbüs aşamasında kalır.

ülkenin ve de dahil olunan o şehrin; aklı uçkurunda, ipsiz sapsız, budala, sapık, salak, hırsız, ayyaş yüz binlerce genci bir meydana toplanıyor ve ey saf erkek kişisi sen de yanına aldığın kızcağızı oraya eğlendirmeye götürdüğünü sanacak kadar sap mısın (?) ve ey dişi kişisi sen de onun seni oraya götürerek eğlendireceğini sanacak veya başına gelmesinden korktuğun şeyleri göze alacak kadar saf mısın ?

evet belki biraz sınıf ayrımını kaşıyacak olursak; paranız varsa güvenli, nezih ve özel programlı bir eğlence mekanına gidersiniz ve adabına uygun bir şekilde yer içer, bağırır çağırır, müzik dinler, sürpriz yapar, 10'dan geriye sayar, kutlanması gerektiğini düşündüğünüz şeyi doyasıya kutlar; rahatladıktan sonra arabanıza atlar evinize gidersiniz ve mutlu mesut yeni yıla girersiniz.

ama biliyorum (!) sizin paranız yok ama gururunuz da mı yok ey x-y çifti saf sevgililer; bir havai fişek gösterisi ve bir konserin cazibesine katılarak binlerce asalağın arasında kendinizi neden yem yapıyorsunuz(?) hiç mi havai fişek gösterisi görmediniz (?) çok mu meraklısınız baldırı çıplak solist ve bel altı repertuarlı türkücü görmeye (?) ibret alma duygunuz da mı yok veya kalmadı mı (?) görmüyor musunuz ; rezilliğin, pisliğin ve bilimum tacizin kol gezdiği taksim'i kızılay'ı bilmem nereyi ?

isteyen, istediği şeyi istediği gibi kimsenin özgürlüğünü ve rahatını bozmayacak şekilde kutlayabilir. nitekim de x meydanlarında bu eğlenceler yapılıyor ve ben hiç rahatsız olmuyorum ama ne saflar harcanacak yine ona yanıyorum,ona acıyorum.

birisi bana ülkemi göstersin.
haberlerini aldığımız sevgililerdir.
dam meydaninda gidildiyse oyle genis olmaya gerek yok, abazan bizim millet gibi onu bunu taciz etmezler. sorun oraya gidnlerd degil oraya milleti taciz etmeye giden bilmeme ne cocuklarindadir.