bugün

Kutlamak kadar normal olandır.
O kadar anormal olmayan bir durum sonuç olarak yeni yılda hayatın bir parçası kutlamak yada kutlamamak insanlara kalmış.
Siz kutlamıyanlara yobaz diyorsanız onlarda size münafık desinler.
(bkz: Herkesin hayatına kimse karışamaz).
islami teröre bir adım kalmasıdır.
turkiyedeki cogu insanin yaptigi hede.

dunya yilbasini parti yaparak, icki icerek kutlarken bizim yobazlar sudan sebeplerle yilbasini kutlamaz.

biri su tiplere ne zaman modern olmayi ogretecek bilemiyorum yani.
o kadar yobazız ki gökyüzünde geyikle gezen sakallı adamlara inanmıyoruz.
Acaba Yılbaşını kutlamayınca mı yobaz oluyoruz yoksa kutlamayan kişileri gerici, yobaz, şeklinde fişleyendiğinde mi? Sorusunun kafamdan geçmesine sebep olan ithaftır.
Yılbaşını kutlama amacınız ne mesela? içip sıçmaksa sikerler öyle kutlamayı. Ama aile ile arkadaşlar ile görüşmekse mesele başka.
müslümanlar
yahudiler
hindular
budistler
şamanlar
vs
hristiyanlardan başka herkes.
Yeni yıldan umut dolu günler beklemek yada bir üst boyut olarak kutlamak hoşgörüyle anılabiliyorsa kutlamamakda kişinin kendi tercihidir. inançlarınızın aklınızın önüne geçmesine izin vermemek gerekir.
hicri takvime göre kutluyordur. hsjsjdjdı
en yobazı bile yılbaşı programı izliyor tvdeki herşey yılbaşı özel zaten.
kutmalak ne kadar uygunsa kutlamamakta o kadar uygun kimse kimseye karışmamalı tabi karışacak kadar yakınsan o ayrı bi mesele sonuçta bu dunyada kendiden ve yakınlarından sorumlusun aslında kimse kimseye değilde kendi çevresindeki insanlar diğer çevrede ki insanlara karışmamalı.
Bir popüler kültür domuzunun söylediği sözdür.
izlediği dizi ve filmler de gördüğü Gezegenimizin güneş etrafında tur atma olayının kutlanmasını olağan durumlardan bir tanesi sanan asıl yobaz yazarın düşüncesidir.

genel olarak o gecede bu saçma olayın kutlandığı sırada Dünyada bir çok çocuğun açlıktan ölmesi, savaşlarda ölen insanların arka plana atılmalarıdır.

beyni olan ve düşünen hiç bir canlı gezegenimizde onca sorun varken bu saçma günü kutlamaz.

bir araya gelinecekse yapıcı bir durum için gelinsin.

bu saçma ve cahilce günü kutlayanları aydın sanan, fikir üretemeyen bu insanlara gülüyorum. (hem de oturma organım ile)

bu arada günah diye kutlamıyorlar diyenler olacak. ben hiç bir dini benimsemiyorum.