bugün

% 30'u geçmeyen yüzdedir. Dolayısıyla müslüman yüzdesi de % 30 oluyor haliyle, namaz kılmadan müslüman olma gibi bir durum söz konusu değildir çünkü.
her şeyi allahın yarattığını söylemek. kişi için her şey değil midir. kendisi için en olması gereken, nedense en geride gelir. namaz kılmayan bir insanın Müslüman olduğunu söylemek usa uygun değildir.
(#30694574) Buna karşılık Müslümanlık sadece namaz kılmak değildir.örneğin kişi namazını kılar ancak yalan söylemek felsefesi olmuştur;biri de namaz kılmaz ancak ahlakı güzeldir.
4 kişi de eksilemiş, hah belli oldu namaz kılmayıp müslümanım diye geçinen takiyyeciler...
düşüktür. çoğunun hayat felsefesi 50 yaşına kadar her türlü pisliği yap sonra hacca git ve bi anda mübarek ol şeklindedir. cehennemin dibini boylayacaklardır. cuma günleri cuma namazında günah çıkardığını zannedenleri de vardır. amelleri kafirlerden beterdir. bildiğin fasık işte. münafık başka bir şey aslında. fasık daha iğrenç bir tip. bide bunlar kendilerine öyle güvenir ki ulan ben bile bazen "acaba gerçek islam bunların yaşadığı mı, böyle mi müslüman olmak lazım acaba?" diye düşünüyorum. ama yok azizim bunlar harbi pislik.
% 10 - 15 arası bir orandır. bu oran sadece cuma günleri % 25 - 30 ları bulur.

bunun da yaklaşık % 10 luk bir kısmı iktidar partisinin gözüne girmek için kıldığına göre ayşe'nin babasının yaşı kaçtır?
Kimsenin dinini tartışmak bize düşmez.
Kılanın namazını allah kabul etsin.
Kılmayanı ıslah etsin.
Yüzde doksan dokuzun yarısı bile olmadığı kesin. Bazen ateistlere hak veriyorum malesef.
yahu nereden çıktı bu yüzde doksan dokuz müslüman geyiği bilmiyorum. taaa yıllar yıllar önce yapılan araştırma %97 diyordu. yani sordukları kişilerin %97si müslüman olduğunu sanıyor. o günden bu yana bu oran %90lara düşmüştür. gerçekten müslüman olan ise bana sorarsanız %50lerde bile değil.

ülkenin %5inin okuması yok, nasıl %99 müslüman oluyor?
adı müslüman olanların oluşturduğu yüzdedir. yoksa müslüman dediğinin en büyük işaretidir namaz. napsın müslüman anne babadan doğma gibi talihsizlik yaşıyor birçoğu.
Istatisliklerden haberim yok tabi, yalniz bu ahir zamanda namaz kilan yuzdesinin düşük olduğunu düşünüyorum , milletce gaflet icinde yüzüyoruz , Allah a layik kul olamadik, bindik bir alamete gidiyoruz kiyamete misali bir uykuyla uyaniklik arası ot gibi yaşıyoruz iste .
Gerçekten ciddi bir sekilde beni düşündüren durumdur. Ben mesela bu kadar islamı savunurken bu dini degerleri savunurken neden namaz kılmıyorum? Yani tam ve eksiksiz olarak neden kılmıyorum?

Çevremde muhafazakar olup namazı dosdoğru kılan insan neden bu kadar az?

Biz niye islamı yaşayamıyoruz veya yaşamıyoruz.

Allah bizleri affetsin. Hakkaten Rabbim bizleri doğru yola sevk etsin.Gidişatımız çok kötü.