bugün

gün içerisindeki pis detaylardan birisidir. dişi kişi ile 'istenmeden' yaşanılan bu gerilim, uyku sırasında aklınıza gelip durur, lanet edersiniz. hatunun egosu durduk yere tavan yapmıştır.
kızın sorunudur aslinda; ya da bu ülkenin. yürürken mesafenin aynı kalması durumunda ortaya çıkar. hiç işin olmasa bile hatun kişiyle aynı hızda yürüyorsanız kız kıllanır. birden sollama hissi gelir; ama yapılcak bir şey yoktur. haketmediğiniz halde takip eden kro durumuna düşersiniz.
bu durumda panik olmak, "ben seni takip etmiyorum ki, senin arkanda sapık gibi yürüyor olmam tamamen tesadüf, hatta bununla ilgili sözlükte başlık bile var" dercesine hızla yürüyup, manyak gibi koşar adımlarla kızın yanından geçmek bir fayda vermez.

rahat olmak elzemdir. nasılsa kız seni sapık sanacaktır, sen de kızın seni sapık sandığını sanacaksındır. o halde panik olup kızı sollamak yerine, yolun gittiği yere kadar, ya da kız sağa çekip "geç artık hayvan" demesine kadar, hatunun poposunu seyrederekten yürümek en güzelidir.
yürürken arkamdaki insanı takip ediyor zannetme yanılgısına düşen bir bayan olarak, tir tir titremesem de kalp atış grafiğimde bir yükseliş söz konusudur. bu yükselmiş atım sayısının normal düzeye dönmesi ancak arkamdaki erkeğin takip edildiğimi zannettiğimi farketmesi sonrası yavaşlama eğilimine girmesi ile gerçekleşir.
sarkıntılık suçundan mahkemeye çıkmakla ve kıza "bacımsın" hissi vermekle sonlanır. *
bazen daha ileri giden hatun kişi arkaya size bakarak çantasını yoklar ve çantasını diğer tarafa da alabilir.*
(bkz: şerefsizim benim aklıma gelmişti) yollar ayrılıncaya kadar mütemadiyen gerginlik veren durumdur. zira ayaklar birbirine karışır. ya adımlarınızı ufaltarak arayı açarsınız ya da koşar adım kızı geçmeye çalışırsınız. adımlarınızı hızlandırınca kızın da kıllanıp adımlarını hızlandırma olasılığı var tabi. o anı iyi yakalamaya çalışmak lazım. yoksa yokuşta sollama yapmaya çalışıyormuşsunuz gibi olur. çok pistir, çok fenadır.
önüne gelen kıza muhtemel beraber olunacak kız gözüyle bakıp neredeyse her kıza ben cok güzelim,elimi sallasam ellisi zihniyetini kazandıran grubun eseridir.
iyi günümdeysem yolun diger tarafina geçerek kizcagizi rahatlattigim, kötü günümdeysem daha da yaklasip topuklarimi yere vura vura yürüyüp gerilim filmi etkisi yaratarak kizcagizin erken adet görmesine sebep oldugum durum.
hatun kişi, yol güzargahı üzerinde ki vitrin camlarından sizi kesmeye başladığında sizde vitrin camına bakarak el sallayın * .
gecenin bir vakti istiklalden çıkıp taksim-şirinevler otobüsüne binmek için yol aldığınızda olması muhtemel durum.
iyi .ok yeme.
- ohha ayı!
+ ee şey pardon, ben takip ediliyormuşsunuz hissi vermeye çalıştım da
- avuçlayarak mı?
çılgın bakire bir kızın arkasındaysanız şayet, hiç gereği olmadığı halde, hızlı yürüyüp sollama isteği duyarsınız.

aslında, arkadan yanaşıp, kulağına üflemek, kız arkasına dönünce de, imalı imalı hareketler yapıp birden dalgayı çıkarmak var ki ak ile kara birbirinden ayrılsın.

bunun adına pimpirikli karı terörü denir ulan.
küçüklükten beri gelen bir takıntı olarak ''hızlı yürüme alışkanlığına'' sahip olduğumdan ötürü, hayatımda en fazla 1 2 kez yorgun iken yavaş yürüdüğümden dolayı bu duruma düşmüştüm. ama onlara bu hissi vermemek için elimden geleni yaptım çoğu zaman. yön değiştirdim, hızlı olan yürüme hızımı daha da hızlandırdım. sonuç olarak kötü bir duygudur.
takip edildiğinde sanıldığı gibi egosu tavan yapmaz bu kızın. duyulan, yaşanan binlerce olaylardan sonra paronayak olmuş bir kızın acaba takip mi ediliyorum diye endişelere girmesi söz konusudur sadece. endişelenmeyin, geceleri de rahat uyuyun. bu gibi durumlarla sürekli karşılaşan o kız, artık alışmış ve öyle yapıyor çünkü.
''Toplumumuzdaki tedirginliğin boyutu bu mu?'' demenize yol açıcak histir bu. Genelde adımlar hızlanırak bu suçluluktan kurtulunur fakat o rahat insanın içine çoktan oturmuştur.
yürürken çokça hissettiğim durum bazen kuruntu olarak sonuçlanır bazen laf atmayla sonlanır.
ne gerek var bunlara
ananız bacınız yok mu sizin diyerek bırakıyorum.
öncelikle adımlarınız daha kuvvetenir. öksürük sesine benzer öhöm öhöm vb. sesler tüm ayrıntılara dikkat edilecek nazik bi şekilde çıkarılır. her adımında arkasında sizi bulacaktır. sonradan kız yolunu değiştirmeye çalışır ama siz bırakmamalısınz devam edilir. en son kızın korkmasına sebep olursunuz ya da tokat yersiniz ya da güzel bi tanışma bahanesi olur.
(bkz: vereceksen huzur ver)
hünerdir, benim beceremediğim şeydir.
(bkz: takip ediliyormuş hissine kapılmak)
kızların ''herkes beni sikmek istiyor'' ön yargısından kaynaklanan, kendini sapık gibi hissettiğin durumdur.