bugün

konu sevgiliyse;
yürek ağlarken: yemek, içmek, s.çmak, os.rmak, yürümek bilardo oynamak kadar sıradan bi olaydır...

(bkz: değmez be koçum)
beklenmedik kişiden duyuldu kırıcı söz
yüzde sahte bir gülümseme

onların kahkahaları içerisinde
duyulmadı yüreğinin kırılışının sesleri
onların kahkahaları içerisinde
bir donuk beden, yüzünde git gide çöken sahte bir gülümseme ile.
(bkz: iç burkan detaylar)
gülerken birden durup somurtmak örneğindeki gibi bir durumdur.
çoğu zaman sahne sanatçılarının işi.
kapı arkasında, başka bir odada, dışarıda, camda, bazen de onun yanında buğulu gözlerle gülmeyi bilmektir. boğazında tıkanıp kalan bir düğümle gülümseyebilmektir. gerçekten acı verir insana. ama kendi acını umursatmaz. önemli olan yüreğinin acısı, ağlaması değil onun bunu anlamaması, bilmemesidir. sana gülerken çok ağladı, acı çekti yüreğim.ama senin gülüşünden değerli değildi kalbim.
adile naşit

kendileri ilk sahibi olduğu evladını kaybettikten sonra,sahneye çıkıp komedi oyunu oynamıştır.

(bkz: rahmetle anıyoruz)
annenin yanında yapılır çoğu zaman, o üzülmesin diye... ya da arkadaşların yanında. sonra bir bakarsınız yüzünüzde kocaman bir maske, herkese gülüyorsunuz içiniz kan ağlarken...
sustum genelde
bazen de gülümsedim nazikçe
dinlemediğim belli olmasın diye. *
genelde sanatçıların dediği kelimedir..'ben şu yaşıma kadar ne acılar çektim,yüregim ağlarken gülmek zorunda kaldım hepsi sizin için sevgili severlerimmm....'ardından hüzünlü bi baış gelir ve şarkya girer sanatçı...
(bkz: profesyonelleşmek)
(bkz: kanser)
(bkz: yürek kan pompalarken osurmak zorunda kalmak)
hayat seyircilerini sevindirmemek adına, sahnede, o zoraki gülümsemeyi yapıştırıp suratına, devam etmek yoluna...
uzun zamandır görüşmediğin arkadaşının buluştuğun da aptal aptal espriler yapması sonucu, onu rencide etmemek amacıyla sürekli gülerek katlanabilen acı durum.
güçlü olmaya delalettir fakat kanser gibi yer kemirir insanı, gülmek zorunda olduğun insanın bilmemesi gereken bir sırrın vardır içinde ve her aklına geldiğinde için çığlık atar sen gülerken, ne ironi bu ALLAH'ım ama yok isyan etmemek lazım. bırak içindeki sivri dişli kemirgen işini yapsın sende seyreyle sadece içine kanayan gözlerinle...
hayatın acı gerçekleri var oldukça hepimizin zaman zaman serrgilemek zorunda kalacağı davranışlardır.
180 derece dönüp ağlamaya devam etmeden önceki mecburiyet. değişik bir ruh haline sokar insanı, bünye bile feleğini şaşırır. ben böyle ağlarken bu insanlar neden gülüyor der, onlar çoğunluk oldukları için aralarına karışmaya çalışırsın ama nereye kadar..?
sevgiliden yeni ayrılmış bünyenin yapacağı eylemdir.
zor olandır , iç yanarken sürekli gülümsemek kadar da zoru yoktur .

(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
(bkz: yürek ağlar gözden önce)
maske takmaktır.
kan kusup kızılcık şerbeti içmektir.
zordur.
lakin çocuk değilsiniz ki artık.
bir sürü leş kargası dibinizde.
maskelerini takmış 'ah canım ne oldu' derken,
siz gerçekten sizi önemsedikleri için mi orda durduklarını sanıyorsunuz?
eğer öyleyse yanıldınız işte!
o anda malzemesiniz.
gerçekten umursanmıyorsunuz.
insanlar üzerinde konuşacak şeyler ararlar.
sizin güçsüzlüğünden güç elde etmeye çabalarlar.
etraf çakal dolu.
rol yapmaktır bu zorundalığa mahkum olmak.
her kim ki oscarlık edayla oynar bilin ki savunma zırhı güçlüdür.
ve bilin ki saf çocukluktan yetişkinliğe geçişini yapmıştır.
herkesin zaman zaman yaptığı şeydir. yürek ağlar göz yaşları içe akıtılır ama herkese gülücük dağıtılır. her güldüğünde aslında için ağlar.benim son zamanlarda yaptığım şey.
Bozuntuya vermeme durumu.