bugün

Işıklar içinde uyusun.
Rahmetli olmuştur yüce honos.
hadesin tırnağı olamaz. evet.
Şuan selenayı uyariyor. iyilikleri azaldi diye.
Şirke batmıştır. Tövbe etmesi elzemdir.
Bu adam öyle şeyler yapsa yarı yolda kalpten gider ne fantazisi. Zaten yaş kemale ermiş. Sihir bile kurtaramaz bir uçurum gibi düşer gözlerinden selenanın gözleri bile tutamaz.*
Ağır ibnedir, vurduruyordur ve iyilik yapan erkeklerden hoşlanıyordur.
selana dizisinin final bölümünde, selenayı s*kmiştir. kimse kusura bakmasın az bilinen bir gerçekti. söylemesem olmaz. Selam ve hades ile.
Acilen bi’şeyler yapmalıdır zira aklımı yitireceğim. Selena ne bok yemeye gelmedin kız çağırdım o kadar?
Bu adam benim allahımdır.
Tarafsız gibi gösterilmesine rağmen iyi biriydi. Hades'in tek yanlışında gözünün yaşına bakmaz, Selena yanlış bir şey yapınca üzüle çekine verirdi cezasını. Puşt honos.
Ama severdim.
bu adam bi kere dizide çok yaşa diyerek hapşurmuştu sonra diğerleri de hapşu efendim demişti hiç unutmam o sahneyi.
Sol frame'de adını görünce şaşırdığım selena dizisi karakteri.

Gece gece ne alaka yav.
Dizide tanri gibi gosterilmekteydi.
Banyoda yüzümü yıkarken anlamsızca aklıma gelen karakter. Vay mk. Selena izlerdik eskiden.
"ovvv noo's "un kısalmasıdır. türkçeye ovv hayırlar olarak geçer. şaşkınlık ifade eden ovv, hayır anlamına gelen no ve çoğul eki olan s den oluşur.
ismi eski yunandan gelir. Zeusun dördüncü eşi selenadan olmadır. Fakat Zeus onu küçük yaşta reddeder. Eşi selenayı da öldürür. Daha sonra selena başka bir bedende dirilip Onos'un çırağı olacaktır. (Onos bunu hiçbir zaman öğrenemeyecek kendisini akıl hocası sanacaktır.)

"Küçük yaşlarda boyu çok kısa olduğundan arkadaşları ona Cüce Onos derdi." - ilber Ortaylı.
Selenayı görevden göreve koşturan , hadesin de düzeleceğini düşünüp dokunmayan , selena isimli sikimsonik dizinin karakterlerinden biridir kendisi.

edit:yunan mitine dayanıyormuş kendisi aydınlandım resmen.
Cüce Honos ay pardon yüce honos.
imza-hades.
selena dizisinin ruhani lideri. kayhan yıldızoğlu canlandırmaktadır. iyilik ve kötülükleri kapıştırtır.
selena adlı dizide hayali karekter olan "yüce honos" rolünü kayhan yıldızoğlu oynamıştır. Ütopya'nın lideridir. Tarafsız ve hoşgörülü ve saçları sakallarından uzun olan değişik bir karekterdir.
(bkz: supreme honos).
kendine hayrı olmayan, aciz, yüceliği sessiz osurmasından kaynaklanan dandik karakter.
selena dizisinde ütopya'nın lideri olan uzun beyaz sakallı amca,
her hafta selena ile hades'i kapıştırırarak eğlenir, o da haklı tabi ne yapsın..
bu arada selena'yı izleme anlamında kendimi deşifre ettim.. *

(bkz: honos)