1. 1.
  sultan abdülaziz in en yaşlı olanın tahta geçmesi durumunu yıkarak kendinden sonra tahta geçirmek istediği oğludur.1857 doğumludur.babası öldürülünce tahtı sultan beşinci murad almış,fakat delirince bu sefer de sultan ikinci aldülhamit geçmiştir tahta.hatta o da tahttan indirilince sultan mehmet reşad geçmiştir.kendisi osmanlı da uzunca bir zamanın ardından doğumundan itibaren taht için hazırlanan veliaht olmuş,fakat 1916 yılında babası gibi bileklerini keserek öldüğü iddia edilmiştir.halbuki devrimciler tarafından öldürülen babası gibi kendisi de devleti savaşa sokarak almanlara itaat eden ittihatçıları desteklememesi sebebiyle yine ittihatçılarca öldürülmüştür.

  kendisinin ölümü üzerine veliahtlığa sultan altıncı mehmed vahidüttin geçirilmiştir ki o da yusuf izzettin efendinin tam tersi yaratılışa sahip olan son padişahtır.
  1 ... disco inferno
 2. 2.
  Veliaht şehzadedir. Sultan mehmed reşad'dan sonra 36. osmanlı padişahı olarak tahta çıkması gerekmekteydi. yani o padişah olunca Mehmet vahidettin'in artık padişah olması ihtimali çok zor olacaktı. Ama aynı babası gibi bilekleri kesilerek öldürüldü. muhaliflerce intihar süsü verilmiştir. tarihçi olarak intihar olayına inanan da pek yoktur.

  potresi http://muallimnurikutuphanesi.com/kartpostal-001.JPG
  çanakkale cephesini denetlerken http://www.trakyamuzik.net/tr/uploads/0cefba44d1.jpg
  ... tinnitus
 3. 3.
  sultan abdülaziz'in kendisi ile aynı kaderi paylaşan oğludur. şaibeli bir intihar.

  ittihatçıların öldürmesi teorisinin sakat yanları var. kendisinden sonraki hak sahibi vahidettindir ki o daha koyu bir ittihatçı karşıtıdır. gerçi neler dönmüş neler olmuştur tabii ki bilemeyiz. yusuf izzettin dediğimiz adam zaten hayatı boyunca bir muamma olmuş. öyle ki 600 yıldır süre gelen şehzadelerin çocuk sahibi olma geleneğini kendisinin doğumu ile bozulmuş ve abdülaziz tahta geçene kadar varlığı gizli tutulmuştur.

  bunun yanında benim de bir teorim var. osmanlı hanedanını incelerseniz, taht amca tarafına geçtiği zaman veraset amca tarafından hiç devam etmemiş. yani padişahın kardeşinden değil hep oğullarından yürümüş. eğer yusuf izzettin efendi, mehmet reşat'ın yerine tahta geçseydi, mehmet reşat'ın amcası olan abdülaziz'in soyundan veraset devam edecekti. bu durumda verasetin abdülmecit'in soyu tarafında kalmasını isteyen güçler ile ittihatçılar gizli bir anlaşma ile ve vahidettini de daha zayıf bir düşman olarak görerek kendisini katletmişlerdir.
  1 ... mellonnim
 4. 4.
  Enver paşayı çanakkale'de vatan evlatlarını yanlış askeri manevralarla şehit ettirdiniz diyerek eldiveni ile tokatlayan şehzadedir.

  yusuf izzettin efendi katledilmiştir.
  2 -1 ... kaymak hafiz
 5. 5.
  yusuf izzettin efendi
  ... jimmy tudeski
 6. 6.
  yusuf izzettin efendi
  1 ... jimmy tudeski
 7. 7.
  yusuf izzettin efendi
  ... deli tugrul
 8. 8.
  9 yaşında binbaşı, 12 yaşında Tuğgeneral, ve 14 yaşına mareşallik payesi verilmiş veliahttır.
  2 ... katip bartleby