bugün

dayımlar, yengemler v.s. hep kanada'da yaşıyorlar, işçi göçü malum. yaşlandıkça bizim memlekete gelip gidemez oldular, buradan da canları bir şeyler istiyor, bulamıyorlar orada son çare beni görmüşler sağolsunlar rica ettiler, ben de olur dedim. olur diyorum ama yurdışına kargo yollmak ne çileymiş arkadaş. hemen hemen tüm yurtdışı hızlı servis veren firmalardan fiyat aldım (tnt, dhl, ups, fedex vs) astronomik rakamlar çıktı. bir evrak için 60 eur para falan istendi. dedim ben bunun bagını bulurum. ve buldum da. normalde kurye ile adresten aldırıyorlarmış, 1 günde gönderimi 20 eur ya kanada'ya ulaştıracaklarını vaad edince ben biraz kıllandım dedim bu kadar fiyat farkı da olmaz herhalde. kalktım ofislerini bulup gittim doç. dr. olan bir genel müdürleri varmış, kendisi ile görüştürdüler. baya baya sıcakkanlı, samimi insanlar. denizyolu, havayolu istediğiniz şekilde yardımcı oluruz dediler. ortamı görünce güvenim tazelendi ama bu kez de aşırı güvenmenin verdiği bir tedirginlik var üstümde. kendileri de fark etti ki teknik detaylara girdi ups ile tüm uçak kargo servisi veren firmaların servisini sağlıyorlarmış. istersek tnt, dhl veya fedex ile de gönderiyorlarmış...
eh dedim gönderelim o zaman, en azından denemiş oluruz. kaybedeceğimiz en fazla 20 eur. gönderdim, iki gün olmadan halam aradı bir ton teşekkür, bir ton hayır dua. ben de benim gibi yurtdışına kargo yollamak isteyip de pahalı bulan birileri olursa diye tecrübelerimi aktarayım dedim. siz de bu paylaşımımdan sonra bana olan borçlu olduğunuzu düşünürseniz hayır dua ile ödeyebilirsiniz. sevgiler...

bahsettiğim firma: https://www.kargomkolay.com/
Kanadaya her ay sevkiyat yapan biri olarak şöyle söyleyim kargocu benden fazla kazanıyor 3840 Euro kargo parasımı olur ağ ben zaten 3000 euro kazanıyorum 20 euroya leylekler kanadaya ucmuyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar