bugün

türk olmayanların düştüğü haksız durum.

edit: ahaha 657345. dünya ülkesinde türkiye pasaportuyla gururlanan tipler var.
Arap ve ortadoğu ülkelerinden birkaçına gitmiş biri olarak gayet gurulu gösterdim pasaportumu.Avrupa ülkelerini bilemiyecem ama ay yıldızdan utanan gavattır,30binliktir.
niye utanayım amk dediğim durumdur. onlar da bizde insanız sonuçta.
Ay yıldızın altında "Diplomatic Passport" yazınca benim açımdan sorun olmayan eylem. Babam sağolsun.*
kosova, prizren'de söz konusu olmayan durumdur.

bildiğin seviyor, ayrı seviyorlar hem de.

balkanlar doğru yol derneği'ne, patlıcana domates diyen bir ay bakışlı edebiyat öğrencisine de bu vesileyle selamlar.
neden?
çünkü bu pasaporta sahipsen ; "europe" ve" others" diye ayrılıyosun sonrasında sen others gibi itici bi yazıya yöneliyorsun.ayıp oluyor derkene sıradasın.
varsın others olayım. Türk olduğum için heryerde gurur duyuyorum.
Yüksek Türk! Senin için yüksekligin hududu yoktur. Iste parola budur." M.Kemal Atatürk
belli ülkelerde yaşanabilecek duygudur.

araplara domal desek domalırlar diye sevinirken aslında batıdan koptuğumuzu görmemiz gerekiyor. türk bordo pasaportu sahibi olmak değişik bir dürtü hani yeşil filan olsa bir nebze ama bordosun işte. adam bakıyor sana lan yerleşmeye geldi bu puşt kesin diye düşünüyor. çünkü daha önce gidenler aynı boku yemişler. kıllanıyor ufaktan. haklı da. ama biz de haklıyız..
Milletimize batı tarafından aşılanan aşagılık duygusunun somutlaşmış halidir.
hiç yaşamadığım durumdur.
gri pasaportla çıkınca saygıyla bakıyorlar
Utanan o pasaportu almayacak onunla yurt dışına çıkmayacak. Siktirip gidip kendine utanmayacağı ülkenin pasaportunu alacak denilesi durum.
doğru söylemişler efendim utanan gavattır. Bu arada iki bin bilmem kaç yılı ne alaka! Suriyeli sığınmacıların olduğu kamp yurtdışı değil bu konuda anlaşalım.
gereksiz eylemdir.

havaalanındaki pasaport kontrolünde "EU Citizens" ibaresinin yanında bulunan "Others" kısmına doğru ilerlemek kendinizi bi' nebze lost'taki otherslar gibi hissetmenize sebep olabilir ama bu ay yıldızlı pasaportu taşımayı utanılacak bir durum yapmamaktadır. gururla gösteriniz efenim.

(bkz: aşağılık kompleksi)