bugün

Fetöcülerin kanalıdır.
küçüklük çizgi film kanalım.
sanırım FETÖ ile ilişkiliydi.
hangi cemaate, hangi örgüte, ya da hangi tarikata bağlıdır beni zerre ilgilendirmiyor. ancak zamanının en kaliteli çizgifilmlerini bünyesinde bulundurarak çocukluğuma büyük büyük iyilikleri dokunan, ve yıllar boyunca zihnime kazınmış, asla ve asla da zihnimden çıkmayan eski bir çocuk televizyon kanalıdır.

çocukluğumu güzel bir şekilde geçirmemi sağlayan bazı çizgifilmleri sıralamak gerekirse;

marsupilami, dogstar, caillou, müfettiş gadget ve adını hatırlayamadığım daha birçok kaliteli çizgifilm. özellikle dogstar'ın yeri bende apayrıdır. çünkü çok güçlü bir hikâyesi vardı, ve zannımca bizim zamanımızda bilim kurgu unsurlarını ilk aşılayan çizgi dizilerden de olmuştur. çünkü "uzay" temalı bir çizgi diziydi.

samanyolu tv ile ilgilenmiyorum, ancak olan yumurcak tv'ye oldu. şimdi ne tür kanallar icraat gösteriyor bilmiyorum ama, hiçbir çizgifilm kanalı bu kanalın yerini tutamayacak, bundan adım gibi eminim.
gece yarisi yayin kapaninca ekranda gosterilen afilli ufilli sekillerle hipnotize ederdi adami. gece acar kanali yemeden icmeden 2 saat o sekilleri izlerdim.
Yıllarca çocuklarımıza izlettiğimiz fetö kanalı.
an itibariyle mbelgesel tv ismiyle yayına devam eden çizgi film kanalı.

kanal yayın hayatına tamamen son vermiştir
dün gece kapatılan tv kanallarından biri.
Ara sıra tsubasayı izlediğim kanaldı.
şöyle bir kapanan kanalların listesine baktım da Mehtap TV, Merkür TV, Samanyolu Haber, Samanyolu TV, SRT TV ve Yumurcak TV.

aga hepsine eyvallahta yumurcak tv ne lan yoksa pepe de mi fetocu?
Kim derdi hükümete yakın olan cemaatin çocuk kanalı kapanacak diye.
bunu bile kapatmışlar amına kodumun ampülleri.
görsel
Kanalın kapanmış olmasına gelen tepkiler sözlüğün yaş seviyesini gösteriyor.
Ah annem, siz daha caillou mu izleyecektiniz? Yazık kıyamam.
kapatılmıştır.
bir disney channel değildir.
kapatilmasi sozluk bebelerini uzmustur. uhuhuhu ben su cizgi filmi izliyoooddumm!!! 7 yasindaki cocuklarla mi yaziyoruz belli degil.
Cemaatcilerin çocuklarının izlediği kanal.
Çocukları aptallaştırır.
Caliou
marsupilami
tsubasa
hepsi boynu bükük kaldı..
Neyinize battı da bu kanalı kapattınız ulan? Niloya vardı ben bile izliyordum.
bu sözde çocuk kanalı yüzünden oğlum, bodrum katında bomba imalatı yapıyor. iyi olmuş kapanması. ocağıma incir ağacı diktiler.
aslında türban tv dir.

http://www.uludagsozluk.com/r/yumurcak-tv-74734/
Zall ın ortak olduğu kanaldır.
An itibari ile ile en sevdigim cizgi film mi desem ne desem bilemedim ama en sevdiklerimden biri vardır.

Zabu mabuu.

Not:ben bu zabunun gercek bir hayvan olmadıgını ögrenince 1 ay kendime gelememistim sanırım.
cartoon network, disney channel vs dururken bunu izlemek çocukça bir aptallıktır. kapatılması mesele yapmak incir çekirdeğine zerre fardası olmaz.