bugün

Tam anlamıyla bizim can çekişen, nefes boruları tıkanmış kültürümüzdür. Binlerce yıllık, taa Hunlardan gelen asil kültürümüz 21.yy a boyun eğmiştir, eğdirilmiştir. ben bu yozlaşmanın sadece bir bacağından tutacağım, kanayan yaraların sadece birini gözler önüne sermeye çalışacağım.. Belki bir işeyen olur.. Cinseliik...

Son zamanlarda modern, gelişen avrupai dünya adı altında o kadar değerlerimizden uzaklaştırılmış o kadar ahlâksızlaştırılmışız bir kavramdır ki sapıklıklara kadar gitmiştir.

Bakınız;

bir oğlan "sevdiği(!)" kızı ilişkiye ikna ediyor... yetmiyor görüntülerini arkadaşına çektiriyor ve şantaj yapıp arkadaşıyla da birlikte olmasını sağlıyor. bu da yetmiyor okuldaki diğer arkadaşlarına da sunmaya çalışıyor sevgilisini. yahu sen insansan ben insanlığımdan utanıyorum, bacın , annen yok mu senin? onlardan çıkmaz mı bunlar? Onlardan olmasa çocuklarından çıkmaz mı?

yine başka bir örnek;
"baba(!)" daha küçükken öz be öz kızına tecavüz ediyor, ediyor.. kızım büyüyor hamile kalıyor.. doğan torunlarına da tecavüz etme girişimlerinde bulunuyor. artık kızın canına tak etmiş olacak ki polise başvuruyor. geç kalınmış..

Yahu biz nereye gidiyoruz. bize ne oldu? ne kadar kısa sürede bu hale geldik. hani kırmızı çizgilerimiz vardı. meğer o çizgilerimiz çoktan silinmiş bile...

(bkz: allah ıslah etsin)
işin aslına bakarsak türk kültürü islamiyetten sorna yozlaşmıştır. ama günümüz anlamında değerlendirir isek modern çağın zararlarından biridir.

ama daha kötüleri de var tabi mesela iran şeriat gelmeden önce kendine özgü bir fars kültürü vardı ama şeriattan sonra bayrağı da dahil olmak üzere herşeyini kaybetti.

giden kültürümüzü getiremeyiz ama daha kötüsünü önleyebiliriz asıl dikkat etmemiz gereken bu.
Yüzümüzü ortadoğuya ve abd'ye dönmemizin kaçınılmaz sonucu olmuştur.
(bkz: ilk entryi okuyup başlıkdan soğumak)
türk kültüründen kastımıza bağlı.örf adet falansa o artık çok geride kaldı.nanay demek istiyorum.
globalleşen dünyanın tüm ülkelerdeki sorunu.aynı sorun bizde de var.
kültürden kastımız dilimiz ise. hak veriyorum.
valla yazasım kalmadı be.
(bkz: arap kültürü)
işte bu durum insan hayatına da yansıyor. eskiden babalarımız annelerimiz, planlı yaşıyorlarmış. iyi ya da kötü bir paln doğrultusunda gidiyorlardı. şimdi insanlar günübirlik yaşıyor. hiçbir plan yok. zaten onu gerçekleştirebilecek istekte yok.
anlatamadım tam ama olsun.

çünkü, sen seksen ihtilalini yapıp, sağı tasfiye solu imha edersen olacağı buydu. sonra da gençlerimiz apolitik oldu diye yırtınırsın. sen istedin ancak aşkla meşkle uğraşsınlar. boş olsunlar.
Gün geçtikçe her şey de normal gelmeye başlıyor. Medya beyinlerimizi öylesine kirletiyor ki artık "normal" karşılamaya başlıyoruz. nasıl kurbağayı sıcak suya birden atarsan geri dışarı zıplar da suyunu yavaş yavaş ısıtırsan yandığının farkına varmadan ölür. Biz de öyleyiz. Ateşi yavaş yavaş veriyorlar, rehavet çöküyor, ölüyoruz, ölüyoruz...

(bkz: bu biz olamayız)
çağdaşlaşma ve küreselleşmenin Türkiye'de 'batılılaşmadan' daha kaygısız bir tarifle 'batıyı taklit etmeden' ibaret olmasının bir sonucudur.
Batıda da küreselleşme ve çağdaşlaşma etkinlikleri 'yozlaşan bir kültür' çıktısı meydana getiriyor mudur? hiç sanmıyorum.
http://www.bilgiportal.co...akale/kltrel-yozlama.html