bugün

vazelin sürün.
eziklerin korktuğu sınav. 470 puanın altında alıyorsanız gidin intihar edin amk.
ben mi: itü uçak mühendisliği 1.sınıf amk.
yaptığınız soruyu hemen işaretleyin. toplu işaretleme yaparsanız kaydırma veya sürede sıkıntı yaşayabilirsiniz...

kitapçık türünün fazlalığından dolayı sınavın başında zor sorularla karşılaşabilirsiniz, telaş yapmayın. kolay sorular sonraki sorulardır...

özellikle ilk defa gireceklere söylüyorum... matematik ve fen sorularında uzun sorular kolay sorulardır. ösym sınav kitapçığını bu sorular bir sayfanın yarısını alabilir. bunun nedeni ösym'nin yazı tipinin büyük olmasıdır.
sınav sonrasında ' ay benim sınavım çok güzel geçti, matematik full mü ne ! ' diyen akıllı insanlara kulak asmayınız.

not: ne ki bu la, oldu olacak kağıda basıp duvara asaydım.
şifrelere dikkat gençler..aman diyeyim bak..dikkatli olun şifreyi bu sefer siz de çözün..
şakirtler dikkat edin şifreyi 3 kez yanlış girerseniz sınav bloke oluyor.
sınava girmekten korkuyorsanız bırakın sınav size girsin.*
boş bırakacağınıza mantıklı sallayın. nitekim işaretlediğiniz doğru çıkarsa artı bir net, yanlış çıkarsa eksi sıfır virgül yirmi beş net kaybedersiniz. ama gerçekten mantıklı sallayabiliyorsanız sallayın. sonra başıma gelmeyin, senin sözünü dinledim, senin yüzünden 2 puan eksik geldi ve istediğim bölüme giremiyorum demeyin.
bineceğim arabama yavaştan gireceğim okulun bahçesine. sonra sallayıp çıkacağım. beyin bedava.
Universitede bi halt yok kazanip ne yapacan tam tersi kaybedersin. Yat uyu.
Dip not: kizlar teklif filan etmez!
öncelikle heyacanlarınızdan arınıp sakin olmayı başarın. ucunda ölüm yok hayatın sonu değil bunu kendinize durmadan tekrarlayın. çok sıkı bir kahvaltı yapın. rahat giysilerle sınava girin ve en önemlisi kendinize güvenin bu sınavdan kolaylıkla sıyrılacağınıza inandırın kendinizi. soruları kendinize güvenerek okuduğunuzda inanın daha basitleşiyorlar. şimdiden hepinize başarılar.
her şeyden önce iyi bi insan olun ki sınav sırasında ahını aldığınız insanlar bir bir aklınıza gelmesin. çok çalıştım diyosanız da tevekkül edin din derslerinde görmüşsünüzdür
bağyan bir gözetmen var ise ve mini etek giymişse, ereksiyon olmamak için nihat doğan'ı düşünün.
şu kalan bir kaç günde kitap tavsiye edebilirim.

dan brown (bkz: da vinci code)

ömer çelakıl kitapları işinize yarayabilir.
eğer sigara içiyorsanız mutlaka sınavdan önce bir tane için.

sınav esnasında boktan bi' durumda kalırsınız zira.
(bkz: göte geleceklere teselliler)*
sınavda dikkatinizi dağıtacak şeylere müdahale etmekten kaçınmayın.

yanımdaki kızın ''o topuklu ayakkabıyı götüne sokarım senin'' dediğini hatırlıyorum gözetmene. saygı duydum.
(bkz: murphy kanunları)
''Keşke şunu da çalışsaydım''gibi bir düşünceyle paniğe kapılmayın, o iş bitti artık.
hırkayla falan gidin, ya da montunuzun metal düğmelerini değiştirin, şemsiye falan almayın yanınıza, sıçan gibi ıslanın, metal bozuk para olmasın yanınızda, şeker neyin verilecekmiş, onu da götürmeyin, kalem de yok, metalli sıfır beşli falan kalemler yok, tükenmez kalem bile yok, ucunda metal var, milleti ne yerine koyuyor acaba, kaç sene oldu ulan cemaatçilerin soruları aldıkları ortaya çıkalı, neyse, sinir olmayın; gençliğinize yazık..
hayatınızın en önemli sınavı kazanamazsanız göte gelirsiniz o yüzden kazanamadığınız taktirde atın kendinizi biyerden.
Aşırı sıvı içeceklerden kaçınmalılar , sonuçta uzun ve zorlu bir tuvaletsiz zaman dilimi yaşayacaklar.
1. Sınav öncesinde kafanıza takılan konular varsa göz atın.
2. Sınavı ne fazla önemseyin ne de çok sakin olun.
3. Sınava başlamadan önce kendinizi manevi anlamda motive edin.
Tercih süreci
1. Ailenizden uzak kalmaya dayanamıyorsanız 6-7 saatlik mesafeden daha fazla uzaklıktaki yerleri yazmayın. Ör: Mardin'de yaşayan biri için Dicle ve Mersin üniversiteleri alternatif oluşturabilir.
2. Uzaklık sorun değilse kalabalıkta sorun değilse ilk tercihiniz kesinlikle istanbul, Boğaziçi üniversiteleri olsun tabi istediğiniz bölüme göre.
3. iyi bir üniversitede dandik bir bölüm okumak yerine ortalama derecedeki bir bölümde iyi bir bölüm tercih edin.
4. Gideceğiniz üniversitedeki geçme sistemini öğreniniz.
5. Gideceğiniz üniversite ile ilgili bilgi toplamaya çalışın. Orada okuyanlar olur, http://www.eksisozluk.com, http://www.uludagsozluk.com gibi yerler alternatif olabilir.
TM için tavsiyelerim:PDR, psikoloji ve sosyoloji(düşük puan alan biri için) malum 3 yılda 18.000 sosyolog alınacak.
MF için tavsiyelerim:Tabiki TIP, diş hekimliği.
TS için tavsiyelerim: Şu an nitelikli bir bölüm yok bana göre.
ösym'nin as kalecisi değil yedek kalecisidir, ygs. uzaktan şutlarını eksik etme, sekene vur. asıl kaleci lys.
çalışanlar tırsmaz,çalışmayanlarda tırssın zaten. rahat olun kardeşlerim. bol şans herkese.