bugün

Neredeyse çeyrek asırlık şanlı direniş tarihine sahip, Artvin'in yeşilini talancılardan, rantçılardan, milletin amına koymaya yemin etmiş Cengiz inşaat gibi adilerin korumaya and içmiş yeşilartvin derneğinin, Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak yalanı ile Artvin'de maden çıkarmaya önayak olan hükümete verdiği ayardır.

Cengiz inşaatın 900 milyonluk vergi borcunu silip, çıkarılacak altından devlet kasasına %2, yani 42 milyon tl koymayı amaçlayan ve bu uğurda tüm Artvin ekosistemini suyunu doğasını havasını mahvetmeyi planlayan hükümete " Artvin'e dokunmayın, devletin kazanacağı, kasasına koyacağı 42 milyon tl yi biz ödeyelim!" Şeklinde vermiş olduğu tarihi ayardır.

Atıyorlar
Ödeyemezler
Sallıyorlar
Falan demeyin zira Artvin'in nüfusunu göz önüne alında kişi başı 200 tl verince o para çıkıyor!
Kaldı ki yeşilartvin derneği 25 yıllık bir dernek ve bu parayı kendi bünyesinden bile verebilir!
Zaten anacımız Artvin'de maden çıkmaması ve bu uğurda biriken paranın kullanılması da kimsenin zoruna gitmez.
Ayrıca Artvinli iş adamları
Sanatçılar
Siyasiler
Zenginler
Ben de dahil olmak üzere alelade vatandaşlar da dahil olmak üzere o paranın çok daha fazlasını bulabileceğimizi belirtmek isterim.

Yani sallamasyon bir teklifle değil, çok ciddi bir şekilde gidildi hükümete ama bilin bakalım ne oldu?

Reddedildi.

Bu ayar, dış mihraklar tarafından ülkenin kalkınmasının önünü kesmek istiyorlar ve Artvinli de bu oyuna geliyor! Zırvası için verilmiş ve gayet de ciddi bir ayardı ve kimin nasıl bir rant içinde olduğunu tüm Türkiye'ye gösterdi.

Yani velhasıl; kesinlikle Artvin'de Almanların oyunları var
Devlet ekonomisi
Kalkınmamızı istemiyorlar falan demeyin, çok pis küfür ederim, eskiler bilir!
https://m.uludagsozluk.com/e/34269866/
ben artvin halkını ayrı bir seviyorum. çevre duyarlılıkları, tüm engellemelere rağmen korkmadan yaptıkları eylemler bu ülke insanına ders niteliğinde.

yesilartvin derneğine de helal olsun. postayı güzel koymuş.
Özet geçeyim ki 4 satırı geçen entryleri okumaktan intina eden sığırlar da belki aydInlanır;

--spoiler--
Koca devlet 3 kuruş için ite köpeğe muhtaç olmasın, neyse parası verek de siktirip gitsinler!

--spoiler--
Takdir edilen ve destek alacak olan ayardır.
Artvin' li değilim, lakin arkanızdayım!!!
Doğayla tehlikeli oyunlar oynayan her girişimin karşısında olmak, insanlık gereğidir!!!
çöl bedevisi aşığı akpyi durdurmayacaktır iki katınıda verseniz yeşili yok edip beton ve çöl sevdalarını engelleyemezsiniz.
Ülkenin kalkınmasını istemiyerler yeaaaa diye ağzını burnunu eğen pezevenklere ve çomarlara da kapak niteliğinde ayardır!

Niye arka arkaya kendi açtığım başlığa entry giriyorum?
Bir Çomar bile okuyup aydınlansa bir Çomar da bir çomardır.
Oyunu kim oynuyor bakın da görün diye söylüyorum...
lan devlet o parayı ıstesın sadece artvınlıler degıl tum turıkye oder. ama cengız abımız para kazanamaz, o zaman a. kım koyacak bu memleketın.
https://m.uludagsozluk.co...%C4%B1n%C4%B1-istememesi/
Öderler dostum öderler, öyle 200 tl işi değil bu. O paranın iki katı da ödenir.
Dernek çeyrek asırlık dernek ve o güce sahip. il adamları siyasiler sanatçılar.
Çevre örgütleri dış mihraklar(!!!!!!!)
Yardım etmek isteyen onbinler bile hiç derneğe bırakmadan yapar o işi ama olay üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.
Olay Cengiz inşaat ve ortağı! Ortağının ise kim olduğu bellli!

Yıllar önce bir tek yüzüğüm var , bir gün duyarsanız ki Tayyip Erdoğan zengin olmuş, bilin ki haram yemiştir diyen adam, bu gün gemiler gemicikler ile kasıp kavuruyor, azıcık sorgulayın dostlarım, azıcık kafa yorun...