bugün

son günlerde özellikle yeni model iett otobüslerinde en sık olan muhabbet.olay aynen şole başlar birinin telefonu çalar ve herkes ilk önce o tarafa döner ilk 3 5 saniye sabredilir kapatır diye.kapatırsa ne ala yok kapatmazsa işte bi iki derken herkes yüklenmeye başlar.taki adamı ya hanfendiyi neyse arabadan indirene yada haksız olduğunu kabul ettirip özür diletene kadar sürer.budur işte
bu mevzuda hıc bır otobusun duraksadıgını veyahutta calısmadıgını gormedım ; bır seylere ınandırmaslar ınsanları bu boyle gıder devam edın denılen bır yontemdır ..
-hanfendi kapatırmısınız telefonu yasak!
-yok deve sana mı soracam
-hanfendi otobüste konuşmak yasak
-nedenmiş?
-arabanın bazı aksaanları etkileniyo da hani gideceğimiz yere cenaze arabasıyla gitmeyelim diye..
-.......
yaşlı bi teyze elinde telefonla kızıyla konuşmaktadır.kadın nerden bilsin yasak olduğunu o arada gayet nazik bi genç yaşlı teyzeyi uyarmak ister:
-teyzecim otobüste telefonla konuşmak yasak, der
teyze patlatır bombayı:
-kızım otobüste konuşmak yasakmış telefonla sen konuş ben dinliyorum..
telefondan mesaj çeken kadını gören kadının muhabbeti
-kapa telefonu yasak ,
-sana mı sorcam gerizekalı,
-sensin o, ben sana şimdi gerizekalı kim gösteririm bak
gibi laflarla devam edebilecek muhabbet. *
-beyfendi telefonla konusmak yasak
+alo hamdi benim konuşmam yasakmış sen konuş dinliyorum seni..
otobüs yolcusu popülasyonu'nu daha nezih bir seviyeye çıkarmayı amaçlayan uygulama.zira, sevgili yurdum insanı telefona konuşmak yerine yüksek ses ile homurdanmasa böyle bir uygulamaya eminim gidilmezdi.otobüsün herhangi bir aksamına da zarar vermez cep telefonları.
Telefonumu kapatmasam da bir şey olmayacağını bildiğim ama biri telefonla konuşurken kızmak istedigim durum vb..
Kırmızı şekilde bir telefon üstünde çizgi vardır.Bu yasak olduğu anlamına gelir ancak çoğu insanlar bunu anlamayarak ısrarla konuşurlar.Ve uyarılar gelir ardından.Buna da uymazlarsa otobüsden aşağı atılırlar.