bugün

allah her zaman onlara yardım etsin..
sadece allah degil taniyan, alakali olan herkes.. tabi hissettirmeden.. hissettirdiginiz zamsn birey icine kapanik ve kotu anlamda asiri duygusal oluyor..
ikisi kuzenim olmakla bircok arkadasim var oyle..
soyle ki yetim olan kizlarin, duygusal, icine kapanik ve tertemiz bir kiz olmasi ile orospunun teki olmasi arasinda cok ince bir cizgi vardir.. bu tamamen bilincli-bilincsiz cevreye gore sekillenir..
yani uzun lafin kisasi cok dikkatli olmak ve onem vermek gerekiyor bu konuya..
Bazen gururdur. Benim için hep öyle oldu ve olacak.
Cennette buluşacağız.
babası ölmüş olmak. O Kadar da kötü değil insan alışıyor ve daha erken büyüyor. Tabi olmamak daha iyi.
platoniğimin yaşadığı durumdu belki de bundan dolayi onu daha da cok seviyodum.
kucukken annesini babasini trafik kazasinda kaybetmis 1-2 yasinda filanmis sonra da akrabalari da yanina almayinca yetimhane de buyutmusler orda buyumus yetimhaneden cikali da yeni oluyo aslinda su an 26 yasinda ama etrafta ki insanlarin annesine babasina bakislarini gorunce içim parcalaniyo aksam isten eve geldiginde yemek yapmis kapiyi acan bi annesi bile yok fikir alisverisi yapip danisicak bi babasi dahi yok.
babasız ve annesiz buyudugunu cok sonradan ogrenmistim cunku kimseye belli etmezdi etrafina arkadaslarina cevresine bile soylemezdi.
çok efendi çok saygiliydi kim derdi ki böyle bi çocuk yetim diye,parmakla gösterilcek derece de örnek biriydi.

edit: durup dururken aklima getirdiniz yine lan moralimi bozdunuz.
tanistigim 3 kişiden 2si öksüz veya yetimdir. Yani yalnız değiliz.
Yetimhaneye gönderilme korkusuyla büyümektir.
Insanların yarısından fazlasının olduğu durum.
(bkz: yalnız değilsiniz)
en derinden yaralayan, en içten acıyı yaşatan olaydır bir insanın babası ölmesi. 8 yaşında kaybettim şimdi yaşım oldu 25. Ses tonunu hatırlayamıyorum. Yüzünü tam net olarak zihnimde çözemiyorum. Akıllarda kalan bir anı bile yer etmedi. Bazen sormadan edemiyor insan ne yapıyor beni görüyor mu. Görse utanır mı ?. gururmu duyar ?. Ailenizin kıymetini bilin sözlük.
akla hep parasız kalmak sokakta kalmak gelir. oysa öyle degildır sevgiden yoksun kalmaktir sefkat tokadindan yoksun kalmaktir.
babası ya da annesi olmamak.

kötüdür bu be.

ama zengin bir aile ise sorun olmaz çocuk için. çocuk yavşak olur çıkar eğer aile zenginse.
ha eğer fakirse çocuk okur bir yerler kazanır anca bankacı olur.

(bkz: genelleme yaptım)