bugün

hat sonunda anadolu grubunun kutlamalarda kendi içecek grubu ürünlerinden operatörlere dağıtmasını temenni ederim.
hayırlı olsun.
ilginç beşli. ama şaşırdık mı hayır.

anadolu grubu - tayyip'in oyuncalarından birisi

bmc - adam tayyip'e aşkını ilan etti ne diyim

kıraça holding - bunu beklemiyodum aslında, ben bunlar küs biliyodum, ne ara sıkıfıkı oldular bilen yeşillendirsin litfin.

turkcell - ensar vakfından sonra şaşırmadık

zorlu holding - bir başka oyuncak, nikah şahidi oldular o kadar yakınlar
Seçim zamanına kadar 1-2 protatip üretecek, birçok reklam yapılacak ardından seri üretime geçilmeyecek konsorsiyumdur.

Tıpkı Altay tankında olduğu gibi.
Oh oh oh bütün yiyiciler toplanmış.
Muhtemelen reel manada başarısız bir operasyon yürütüp, zarar edecek bir girişime imza atacak konsorsiyumdur. Lakin konsorsiyumda yer alan firmaların siyasi ve sahsi bağlantılarına bakıldığı zaman devlet tarafından ciddi bir subvansiyon uygulanacaktır ki normalde öyle de olması gerekir.

bu yerli otomobil projesinde bence asıl sıkıntı, önce yerel sonra da küresel anlamda başarılı olması için ortaya atılmış bir fikir-projeden ziyade, daha önce olduğu gibi yine yandaşları devlet eliyle ihya etme, bir nevi halkın parasını yandaş firmalar ve tabi onlar üzerinden kendilerine aktarma çabası olduğu izlenimini uyandırması.

yani özet olarak, gerçekten iyi ve başarılı olabilecek standartlarda bir yerli otomobil üretmek amacı ile yola çıktıklarına inanmıyorum ben.
Vestel in yapacağı otomobile binenin ben amk.
turkcell de arabanın üzerine sapsarı karınca anteni koyacak sanırım iki adet.
konsorsiyum kelimesinden sonra beklentimi yükselten oluşum.

yerli otomobil değil, yıldızlar arası ulaşımda uzay mekiği filosu bekliyorum.
yıllardır olduğu gibi arabayı üretemeyip zaten ulaşım haram müminler allah bizi koruyor diye açıklama yapmalarını bekliyorum.
20 yıldır oto tamircide paramparça renoyu toplayan hüseyin abi teknik ekibin başına getirilsin. 3 günde yerli arabanın konçertosunu yapmazsak insan değilim.
inşallah doğru işler yapar denilen konsorsiyum.

çok üretilmezse, iç piyasada yabancı rakip firmalardan en azından fiyat olarak daha ucuza olmazsa, yurtdışına özellikle araplara daha gösterişli modeller üretilip pazarlanıp milyar dolarları ülkeye çekmezse sembolik bir anlamdan öteye gitmez.
eğer ülkedeki tüm makam araçları yerli olacaksa, bende bir tane almayı taahhüt ediyorum.