bugün

yeni sevgilisin de eski sevgilisin'den birşeyler arayan şahsiyetin yapacağı durumdur.eski sevgili ile yeni sevgilinin farklı karakterde ve yapıda olabileceğini ayırt edememe durumu.örnek:
+ aşkım hadi korku filmine gidelim
- ben korku filmi sevmiyorum ama
+ ama senden önceki ile her hafta giderdik korku filmine...

+ aşkım hadi sevişelim
- şimdi olmaz canım istemiyor
+ ama senden önceki ne zaman istesem sevişirdi
(bkz: gitti gidiyor)
(bkz: önümüzdeki maçlara bakalım)
kıyaslayan kadar, kıyaslananı da incitir. hiç kimse, eski sevgilisini tam olarak unutmadan yeni bir ilişkiye başlamamalıdır. kıyaslanan kişi, bunun ağırlığı altında, o ilişkiye çok şey katamaz. aşk değil, bir yarış başlar. hele, hayatla yarışmaktan yorulan bir kişiyse, zaten yarışın yorgunluğuyla ruhunu dinlendirmek için bir ilişkiye başlıyorsa, yeni bir yarışı göze alamaz.
şahıs eski ile yeniyi aynı yerde ikisine de randevu vermek sureti ile karşılaştırır. karşılaşılan eski ile yeni aralarında muhabbet ederler. şahısı çekiştirirler. eski yeniyi ikna eder anlattığı bazı olaylar ile ve yeni anında eskileşir. şahısın artık iki eskisi vardır. yeni aramalar yapmalıdır.
her kadının hayatın farklı bir katı olduğunu ve o katta öğrenecek yeni bir şeylerin mutlaka varolduğunu bilmeyen ahmakların yapacağı karşılaştırmadır.
eski sevgiliden kalan hatıralar unutulmayacaktır şüphesiz. kim yaşananları unuttum derse ya saygısızdır ya yalancı.
aslolan saygıdır;
yeni bir defter açılacak ve yeniye saygı eskiden çok daha fazla olacaktır.
her insan apayrı bir dünyadır ve bu tür bir kıyas bir insana yapılacak en ağır hakaretlerden biridir ki telafisi de yoktur... (bkz: özür dilerim eskisini unutamadım da)
aralarinda soyle bir cevrim bulunmasi muhtemeldir:
1. eski sevgili artik yoktur. her gecen gun bir parcasini unutursunuz. ilk once sesini, sonra kokusunu, sonra gulusunu, sonra goz rengini. artik olmadigindan hep guzel anilarinizi hatirlarsiniz, ve artik kaybedildiginden hep guzel yonleri aklinizda kalir. anilar her zaman tatlidir zamaninda kan kusmus olsaniz da. ya da siz terketmis olsaniz da.
2. yeni sevgili su an vardir. o yuzden cok kiymeti bilinmez, bir telefon uzaginizdadir. eski sevgilinizle karsilastirirsiniz. her yeni sevgilide sevmeyi biraz daha unutursunuz zira, kalbiniz biraz daha taslasir. hem kendinizi mutsuz edersiniz, hem de su an olani, ince ince.
3. bu yuzden bir sure sonra bu iliskiniz de biter. ve artik eski sevgiliniz olmustur o da. her gecen gun bir parcasini unutursunuz. ilk once sesini, sonra kokusunu, sonra gulusunu, sonra goz rengini. artik olmadigindan hep guzel hatirlarsiniz, kotu anilarinizi unutarak. ve artik kaybedildiginden hep guzel yonleri aklinizda kalir. anilar her zaman tatlidir(madde 1).
yani artik kendisinden sonraki sevgilinizin hayatini zindan edebilecek statuye ulasmistir yasattigi anilarla ve eski sevgili olmasıyla.
yillar gecer basa donersiniz. ve hayat boyle boyle gecer, saclara beyaz duser.
kisaca insan hep gecmise ozlem duyar. bu yuzden de simdikinin kiymetini bilebilmek icin onun da gecmis olmasi icin elinden geleni yapar insan, belki de farkinda olmadan.
eski sevgiliyi unutamadıysanız her zaman yapılabilecek bir olası davranıştır.
gelen gideni aratır durumudur..çoğu zaman bu olmaz yada olmamalıdır çünkü giden gitmiştir..
tek kelimeyle saçmalık.
her iki insana da göz göre göre haksızlık etmektir.
yeni sevgili her zamanki gibi eski sevgiliye göre daha baskın ve daha güzel durur gözünüzde. çünkü artık eski sevgiliden aklınızda kalan tek şey, suan onun başka biriyle oldugu ya da size yaşatmış oldugu hüzündür. fakat gel gelelimki sonuc olarak yeni sevgilide kanımca eski sevgiliden farklı değildir hiçbir zaman. sonucta yol belli. o da bir eski sevgili adayı.
Eskisinin amk. Yenisi başımızın tacıdır.
kardeş sen bu kafayla mantıklı olarak bakamazsın amk kusura bakma.

akıl akıl sikime takıl demiş atalarımız.

üzülerek söylüyorum bi cringelik seziyorum sende.
bilmek istiyomuş ne hissedeceğini.
rezil.

ayıp lan ayıp. racon bilmez küheylanlar.
(bkz: evde denemeyiniz)
görsel