bugün

Kitap okumak yerine instagram’da vakit öldürmeleri bunlardan sadece biri.
Bir diğeri de her şeyi görüntüden ibaret sanmaları. Nice çıtırlar bu yolda heba oldu.
özeleştiri iyi bişey tabi.
Yeni nesil de bana kalırsa bir tırtlık yok.

Çağın gerekleri neyse onu yapıyor gençler. O yüzden çağı yakala genç kal moruk.
Tik tok.
Oyle dusunmuyorum.

Turkiye’nin kitap okuma oranlari artti, cunku okur-yazar insan yuzdesi yukseldi.

Turkiye’nin muhendisligi-mimarligi (evet mimarligi, g*t g*te dizilmis iki toki gordunuz diye tum turk mimarisini cope atamazsiniz) kalite duzeyi artti cunku daha cok okur yazar daha cok universite-yuksek ogretim isteyen ve alan insan demek.

Daha cok yetismis insan daha cok ekonomi demek, her ne denli uludag sozlukte tartisilmiyor ise baska platformlarda turkler uzaya gitmeyi (ulusal uzay ajansi, roketsan yorunge roket calismasi) dusunuyor, otomotiv (otomobil degil) endustrisinde daha cok pay almayi, gezmeyi tozmayi yeni yerler gormeyi eyleme dokuyorlar.

100 yil once tek bir sey dusunebilirdin, vatan millet sakarya. Alabildigine savas ve onun getirdigi dogmalar, batillar.
Bu ulke cok degil 50-60’li yillarda uzay projesini “cezayir sorunu” (donemin suriye sorunu) var gerekcesi ile gecistirdi.
Kimi konular vardir, 5 yil gecikirsin s*ki tutarsin.

Gunumuz gencleri oyle degil, daha israrcilar, daha yirtiklar. Barbar tipleri disda tutuyorum tabii.
Benim babam babasina neden? diye sordugunda buyuk olasilik tokadi yerdi, peki ben babama neden? Diye sordugumda ne oldu, ben de tokadi yedim. Ne sandiniz more, ne benim babam modern (kesinkes gerici-batil inanclari olan biri degil, ancak bir karadenizli ne denli sakin ise o da oyledir) ne de ben gencim. Ancak pes etmiyor, paso gecmiyorum cunku opsiyonlarim, olanaklarim cok. Gunumuz genclerinin daha cok, umarim ileride turk genci (“turk”) daha daha cok olanaga egemen olur.

Genc degilim deyince Romatizmadan yuruyemez durumda degilim, yanlis anlamayin.