su götürmeyen, çoğu kişinin de gözlemlediği gerçektir. açık ve net. ellerinde sigaralar, küfürlü konusmalar, sevgilisiyse parkta öpüşmeler... 13-15 yaşındalar henüz. elleri göğüslerinin içinde öpüşüyorlar falan filan. simalarından belli ufacık kızlar. hayır toplumdan, yolda geçen insanlardan da utanmıyorlar. insan hayretler içerisinde kalıyor. ellerinde bir kocaman telefon, samsung galaxy bilmem ne ıphonelar. ne biçim aileler var ne oldu kültürümüze, insanlarımıza ? ellerinde sigara, o ondan istiyor, o ondan. sigara dönüyorlar. sonra fotoğraf çekilmeler, dudak büzüştürmeler falan ohooo. köyden akrabam gelmişti ben de burayı anlatıyordum güzel şehir, insanları ahlaklı saygılı diye. geçerken denk geldik. gerçi her gün denk geliyorum zira okul evime biraz yakın. neyse tip tip baktım kızın biri "ne bakıyon dayııı" dedi hepsi güldüler. benimle dalga geçiyorlar veletler. tiksinerek baktım onlara. hababam sınıfı ahmet edasıyla baktım. özentiler. iyi bir şey yaptıklarını zannediyorlar. yaş 13-16 arası, çok küçükler. yazık değil mi bunların gençliğine. nerede bunların ailesi? çocuklarını sokağa, böyle ortamlara salıp ne yapmaya gidiyorlar yani nedir? ülkenin ilerlemesi lazım. atatürk'ün emanet ettiği gençlik kesinlikle bunlar olamaz. ayrıca bunlar kesinlikle ve kesinlikle bu ülkeye hayırlı birer insan olamazlar. yine de yaptıklarını yaşlarına ve ergenliklerine veriyorum. aslında bunlar hep başka toplumlara özenmek işte.

(bkz: kültür emperyalizmi)

not:yaşadığım şehri söylemiyorum. tahmin edin.
Tahmin ediyorum izmir.
saygısız veletlerin saygısız davranışlarıdır. Bi de bu orospu çocukları büyüklerine orospu çocuğu der ki orospu çocukluğu yaptıkları belli olsun.
Yahu bırakın da isteyen, istediğiyle, her yerde sevişsin. Sevişin. Kolay Gelsin.
bu başlığı açan arkadaşı alnından öpüyorum. algıda seçicilik bu kadar kendini belli ederdi bravo. ben bu insanları anlamıyorum. kendilerinden birkaç yaş/nesil küçük insanları eleştirip ''aaaiiiyy ortalık çok bozuldu ahlak kalmadı ahlaakk'' diye corklamalarını sadece ve sadece hazımsızlık olarak algılıyorum. şunu kabul etmek zorundasınız dünya değişiyor. değerler değişiyor. sizden bir nesil yukarıdaki insanlar nasıl ki sizi eleştiriyorsa ve sizin davranışlarınız size mantıklı geliyorsa şu anki durum da bu. artık ahlakın toplumun zamanla değişen şeyler olduğunu kabul edin. çocukları darlamayın.
tarz adlı yazarın uzun uzun açıkladığı doğru tespit. bana doğru demekten başka birşey kalmadı.
izmirli yazar tespiti.

laikçilik böyle birşey işte.
bari şikayet etme yani.
O değil de ankara kurtuluşun oralardaki izbe, parka benzer yerde, her gün sabahın köründe aynı pozisyonda embesil bir çift var. Kız ayakta bir de sürekli. Nasıl bir libidoysa götleri de donmuyor, işe okula falan da gitmiyorlar heralde. Burdan onlara sesleniyorum. Siktirin gidin lan başka yere, her gün sizi görmek zorunda mıyım, iğrenç rutinime siz de rutin olarak eklendiniz. Milletin sevişmesi bile benim hayatıma istemsizce rutin olarak giriyor amk.