bugün

kütahya'dadır bu universite. evet yanlış duymadınız ; bursa, balıkesir, manisa, usak, eskisehir, bilecik ve afyona komsu olan bir ilde olması sebebiyle cevre illere yakın bir anadolu universitesidir.

fiziki kosulları bakımından daglık bir sehir olan kütahya'da dagın tepesine kurulmus bir merkez kampusu vardir. kampusun cevresindeki ucsuz bucaksız arazi de universiteye ait oldugu için türkiye'nin alan bakımından en büyük araziye sahip universitesidir.

kısa yazılışı dpü dür. merkez kampus'te fen edebiyat fakültesi, mühendislik fakültesi , iibf ve güzel sanatlar fakültesi vardir. eger bunların içinden bir bölüm kazandıysanız güzel imkanlara sahip binalarda egitim goreceksiniz demektir.

hele hele iibf'de bir bölüm kazandıysanız ortama ayak uydurmaya simdiden baslayabilirsiniz. evet yanlış tahmin etmiyorsunuz. tabiiki de okulun en havalı insanlarının takıldıgı bolumdur. hatunlar en şık elbiseleri ile sanki defileye geliyormus gibi gelirler, ee tabi erkekler de buna uyarlar. ilk gün amfilerde gordukleriniz sizin gibi comezlerdir. cunku iibf okulu daima bir ay sonra acar. bu bölümleri kazanan hatunlara yaptıgım uzun gözlemler sonucu;

- ilk bir hafta fizibilite yaparlar.
- ikinci hafta mutlaka sevgili bulurlar.
- 2. ay sonunda saclar sarıya boyanır, hiç olmadı röfle felan yapıtırılır.
- birinci donem sonunda, 3 ay sonra sac-baş birbirine girecegi bir kız ile eve cıkarlar.

erkekler de az degildir hani;

- ilk hafta fizibilite ile gecer.
- vize vakitleri yaklastıgı donemlerde gözlerine kestirdikleri hatunlar ile not muhabbetine girerler.
- tüm bunlara ragmen, kendi bolumlerinde hiç kız yokmus gibi gidip fen edebiyattaki kendi halindeki kızlara salca olurlar. * *
- cluba giderken iibfli kızları , pastaneye giderken fen edebiyat'lı hatunları tercih ederler. * *
gelelim sizi en az ilgilendiren tarafa, egitim-ögretime. * *
alanında cok sükse yapmıs hocalar olmasa da gercekten iyi bir egitim alacagınız idealist hocalara sahip bir fakultedir dpü iibf. ögrenci sayısı cok fazla oldugundan 600 kişilik son teknoloji amfilerde egitim verilir. bunun dısında mevcudu az olan derslerde deri koltuklu kucuk derslikler tercih edilir. amfilerde; " ben dersi dinlemem" , " makaraya sararim simdi ", " hoca beni gormez " tarzında seyler dusunuyorsanız simdiden yanıldıgınızı belirtmeliyim; lakin 600 kişi de olsanız, o koca amfide kabak gibi görünüyorsunuz. bilgilerinize...

uzun lafın kısası * * yata yata mezun olacagınız bir bölüme geldiniz efenim. notları toplayın ve yayın gitsin. okul olsun 5 sene mis. kafanız rahat olsun derim size.
sabah binbir zorlukla yataktan kalkmış gelmiş öğrenciye karşı yıldırma politikasını benimsemiş bir okuldur. okulun giriş kapısı kuzey ırak sınırı gibi korunur. yağmur, kar, çamur demeksizin amansız bir kimlik takibine muhatap kalabilirsiniz kapıdaki robocoplar tarafından. gelin görün ki bu operasyon sadece sabah 8 ile 10 arasında olur. okul yönetimi bir mesaj mı vermeye çalışıyor acaba? okulda sorun çıkaracak olsak bile kahvaltımızı yapıp öyle gelmemizi istiyorlar herhalde.
derslere cam bardak ile çıkılmaz yazılarına aşina olacağınız kantini bulunmaktadır.
gelmeyin. yks ye çalışan varsa aranızda açık açık söylüyorum büyük bı şehirde okuyun imkanları da iyi olur. burdan uzak durun ben ettim siz etmeyin. Eskişehir e gidin adana ya gidin Ankara'ya gidin antalyaya gidin buraya gelmeyin.
Böyle bir üniversite var ile başlangıcı yapıyorum.
başlamayın.
güncel Önemli Başlıklar