bugün

görsel
Tepki alacaktır net.
kendi kafalarına göre bu ülkeye özel günler ve değerler katmak istiyorlar.
ancak farkında değiller ki yokolup gidecekler ve kendi aileleri bile hatırlamayacak.
ne tarafa basılmış bu resim? eğer atatürk tarafına basılmışsa hiç şaşırmadım. zaten her yerden atatürk resmini kaldırmak için bahane arıyorlar. bu şerefsizler değil miydi aynı 1 liralardan atatürk resmini kaldırıp fetö'nün türkçe olimpiyatlarının logosunu basan?

sizin dünya üzerindeki egemenliğinizin ve ağırlığınızın en büyük göstergesi milli paranızın dünya üzerindeki geçerliliğidir. bir abd dolarına bir ingiliz sterlinine bakın, bir de türk lirasına. cebinizde abd doları var ise dünyanın her yerinde kullanabilirsiniz. ama türk lirası bırakın kullanmayı dünyanın hiç bir yerinde tanınmaz bile. onun için bunların hepsi içi boş bir şovdan ibaret. bunlar ancak kendileri çalar kendileri oynar...
Atatürkü unutturmak için ellerinden geleni yaptıklarını düşünüyorum artık.
15 temmuz gunu atm'lere kosan laikcileri cildirtmis liralardir.
bizim için ne güzel öldüler paraları .
türk bayrağına tepki göstermeyiz ama buna gösteririz.
arkadaşım gökana göstermiştim. anasının aıan soksun demişti tekelci özgür abiye. sahte para falan sanmıştı geri verecekti ki olayı anlattım.

Edit: bu kafayla bu kadar yazablimem bile mucize. kusura bakmayın.
Bir lirayı mi layık görmüşler bu millete.
bozuk para gibi harcanan kitlenin temsil edildiği paradır.

not: hiçbir aklıselim askerin saatin 22:00'sinde darbe yapmaya kalkışmayacağını bilen bir yazar beyanı. Yaşadığım yerde çatışma olmadı, olsaydı da çıkmazdım. Biz zaten yıllardır söylüyorduk fetönün kötü niyetli olduğunu, sizin pişkinliğiniz yüzünden canımı tehlikeye atacak kadar aklımı yitirmedim.

gerçek bir vatan savunması söz konusu olacaksa, zaten kimsenin beni facetime'den sokağa! davet etmesini beklemem.
Atatürk'ü unutturmak için elinizden geleni yaptınız.
Bir kaç zaman sonra rte kendi resmini koyacaktır.
insanlara atatürkü unutturma çabalarına giriyorlar ufaktan ufaktan sanırım.
Halk memnun neden böyle birşey yapma isteği duyduklarını da merak ediyorum.
atatürkü kaldırdıklarına göre bayrağa uzanan o eller de o bayrağı indirmek için uzanıyor demektir.
(bkz: Göt kaşınması) durum budur.
yeni 1 lira değil bunlar muhtemelen anı parası sadece. belirli bir sayıda üretiliyor benim bildiğim...
zamanında türkçe olimpiyatları için bile üretilmişti.
görsel
görsel
(#15824992)
15 temmuz şehitleri için özel olarak sınırlı sayıda basılmış olan paralardır.
Anı parasıymış cidden ben de sonradan öğrendim.
(bkz: langırt)
anı parasıymış..

bana hiç de iyi şeyler anımsatmıyor !

bana verdiler geçende migrosta 4 tane..

üstüne cepten 1 tl koyup geri verdim, kağıt para ile değiştirdim.

ben o paraları kullanmayı red ediyorum..

aldığım yere geri veriyorum..
Paramı çöpe de atabilirim.