bugün

önceki bölümlerini izlemedim ama nedense kazanmasını istediğim şahsiyet!
Final gününün ev sahibi uyuzun önde gideni "Nuray" denen kadını yarışma boyunca ayardan ayara sürüklemiş, masayı da terkederek çok iyi yapmış abimizdir. esprileri diğer yarışmacılar tarafından pek anlaşılamadığı için dışlanmıştır; ancak şahsen benim sevgimi kazanmıştır.
tekrar yemekteyiz'de yarışan adam. evlat olsa sevilmez.
kahve tonları çok güzel olmuş lafına ben genelde çay tonlarını kullanırım tarzı cevabıyla nihat doğanı aratır olmuştur.
herşeyi bilirim edalarında herşeye bi lafı olan kendini insan üstü gören yemekteyiz yarışmacısı.
medyanın genel düzeyi bu adamdır, tv tarihinin en aşagılık kişiligini sergilemiştir bir önceki yarışmada ama o yarışmada birinci olması mümkün olmamasına ragmen ( soucunu bilmiyorum bir önceki yarışmanın) best of denilen bir yarışmaya yeniden davet almıştır. bunu hiç izlemedim rezil bir tiptir kendisi.
kibirinden dolayı yanlış anlaşıldığını düşündüğüm süper tespit adamı. türkiyede hiç bir ürünün üzerinde yazan buradan açınız yazısı doğru yerde değildir. buradan açınız yazan yerden açmaya çalışmayın orası kesinlikle açılmayacak olan tek yerdir. vallaha öyle.
birinin acilen soyup doğru düzgün kıyafet giydirmesi gereken, arada mümkünse çenesine bi yumruk geçirmesi gereken itici insan. çok konuşuyor ya midem bulandı.
bakışları ömre bedel kişilik.
hay o ayılar kovalasın seni dememe sebep olan geveze ve pis yarışmacıdır.

domatesi soymadan önce yıkayanları salak ilan etmiştir.

gerzeklik rekoru kırmış kişiliktir...
yemek yaparkene tenceresini -dalgınlıktan olsa gerek- anlamsızca yıkayip tekrar yerine koymustur. farkettikten sonra, simdi hepsini yikayip, çıkıp komsularin bulasıgına bakacagım demis, güldürmüstür.iyidir severim şişkoyu.
best of haftasında,kovboy lakaplı yarışmacının yemeğe şapka ile oturmasına demediğini bırakmayıp,kendisi yemeğe defalarca pijamayla oturmuştur.
yarışmaya katılanların eleştirilerine bakınca türkiye de yemek yapmayı bilen insan yok sonucunu çıkarttığım yemek programına katılmış, italyan mutfağında uzman şahsiyettir ki orada olmasının nedenini anlayamadığım, onu anlayamayacak yarışmacıların değerlendirmesi için onlarla yarışan kişidir.
(bkz: zevk için dövülesi insanlar)
evine gelen yarışmacının klişe "nasıl geçti gününüz" sorusuna karşılık, "hiiç bütün gün konuştum" diyerek güldürmüş insan.
seviyorum ben bu adamı lan. karşısındakini saçma sapan aşağılıyor evet, bazen görgüsüzlüğün kralını da yapıyor. ama ota boka "ay yemem ben bunuaa" diyen klasik yemekteyiz yarışmacıları arasında çok eğlendiriyor bu adam beni. ne bileyim boyuna konuşsun böyle, laf soksun. millet dellensin, bizimki de kibirinden kabarsın.
çenesi hiç kapanmıyor mu? ya ne olacağıdı peki, yemekteyiz'in amacı ne ki zaten?
ben böyle değildim aslında sözlük.

(bkz: final haftası)
iel mezunuymuş kendisi. hahaha ay, bu lisenin mezunlarında var bi gariplik ben söyleyeyim.
hedef aldığı kişiyi saatlerce aşağılayabilecek nitelikte bir insan. ama biraz diş çıkardığınızda pısıp sinecek kadar da korkak. sanırım gözlerinin şaşı olmasından tut, fiziksel olarak pek matah bir şey olmamasından dolayı yıllarca aşağılanmı kadınlar buna ilgi göstermemiş. ve bu yüzden içinde büyük bir kompleks biriktirmiş. yeri geldiğinde de kendinden güçsüz bellediği kişiye bu kompleksini kusarak ego tatmini yaşamaya çalışıyor.

kısaca "ben sana meslek sahibi olamazsın denedim.." kişisi.
ne zaman ekrana çıksa izleyenleri delirten heriftir.

- yemekteyiz nedim,
- ben bu adamı s.kerim.
sabah öğle ve akşam tok karnına dayak atılası tip.
70.000.000 çeşitten sadece 1 tanesi. kimbilir daha neler var.
(bkz: sadettin teksoy)
hümanist olmama rağmen şu hayatta ağzına kürekle vurmak istediğim tek insansı varlıkdır
karadenizli kadar olamassın sen ibn.
(bkz: şeş beş itici)
edit:eksileyen ibne nedim babanmı yoksa.
yemeteyiz best of'un 5 yarışmacısından biri.
insanların dış görünüşü ile dalga geçmeyi pek sevmesem de,
bu adamın karşısına geçip 'adam ol ulan şaşı' diyesim geliyor.
temiz, saf, klasik karadenizli yarışmacıyla dalga geçip durdu aklı sıra.
ayrıca menüdeki her yemeği kendi keşfetmiş tavırları, koca ağzını şapırdata şapırdata yemek yemesi, kendi yaptığı 3. sınıf esprilere koca kıllı göbeğini sallaya sallaya attığı kahkalarla sinirlerimi hoplattı, oturduğum yerde ` toplumsal linç
kültürüm ` harekete geçti vallahi. *
dün kapıdan girdiği ilk dakikada 3 tane ayar vermesiyle oturduğumuz yere çivilemiştir bizi. Gerçekten iyi bir rekor. Sanki kırk yıllık arkadaşlarıyla konuşuyormuş gibi daha 20 saniyedir tanıdığı insanlara ağzına geleni söylemiştir. Bi de sofraya oturmakta acele etmeyelim ben yeni yedim geldim zaten demiştir.
Ev sahibi kadına demediğini bırakmamıştır. "Masaya abanmayın ter kokuyo olabilirsiniz bunu aklınızdan çıkarmayın" da diyerek masadaki herkesi sinirlendirmiştir. Ev sahibesinde moral neyim bırakmamıştır. Psikolojik savaş olsa önden nedimi yollarım valla.
Ama gönüllerin favori yarışmacısı için:
(bkz: yemekteyiz hasan)
dün gece itibari ile bir kez daha görüm ki esaslı bir denyodur.kendisinde bir aşağılık kompleksi olsa gerek yılmaz isimli bir yarışmacı var tüm gece onun şapka , beyaz çorabı ve karadeniz şivesi ile konuşmasıyla dalga geçtiğini sanmıştır bu ahmak adam. sürekli ne dedin anlamadım diye çemkirirken iki yanında oturan hatunlara yavşamasıda gözümden kaçmadı hani.sofraya şapka ile oturmanın çok büyük saygısızlık olduğunu söyleyen bu denyo bir önceki yarışmada evine gelen misafirleri kovmaktan beter etmiş tabir yerindeyse misafirlere kıçını dönüp tatlısını yemiştir.sonra da saygı dersi veriyor aynı denyo.karşısında ki insanı yererek kendini nimetten sayıyor.halbuki bir bok olmadığını birinin söylemesi lazım ona.ve son olarak şöyle nacizane bir tespit yapmıştır ki paylaşmadan edemem.
bu bonfile atomosferden çıkınca 7 km uzağa gidince 300 derecede 4 günde pişer.böyle de bir zekaya sahip.
böyle yarışmaya böyle yarışmacı. önlerine gelen çatlağı adam yerine koyup sofranı açarsan sana yapmadığını bırakmaz. yakında yarışmayı akıl hastahanesinde yapmaları uygun olacaktır. en azından psikolojik vaka dersin hoş görürsün.