bugün

(bkz: yaşamak için yiyenler)
yaşamak için yiyenlerin tam tersi felsefesine sahip tiplerdir.
Amaçsız insanlardır şişman değllerdir, yediğini içindeki kurtcuğa bağışlayan bu tipler, oldukça basit ve düz bir hayat sürerler. Onların tek sorunu yemeklerin yanında hangi meze iyi gider olmakla beraber, yaşadıkları çevrede yemek bulmayınca huzursuzluk çıkarabilirler.
moliere'in cimri oyununda geçen "yemek için yaşamamalı, yaşamak için yemeli" repliğinde yerilen insanlardır.
kız yemek için yaşayan bir sürü türünün bulunduğu erkek. (bkz: espri sıçasım geldi)
onlar için herşey yemektir. dışardan bakınca eğlenceli gibi gözükebilir ama bir bakın öyle midir?

sevgili: pazar günü nereye gitsek canım benim?
sado: anadolu kavağına gidelim de hem midye yerim böyle taratoru bol soslu ooof nasıl canım çekti, sen de balık yersin bol soğanlı yanında da iki bira mis, biraz da çerez,hm?
sevgili: yok yok orası çok kalabalıktır şimdi taksime gidelim hem daha yakın.
sado: aa bak o da olur, şampiyon'da kokoreç böyle bol acılı yanında da iki ayran allaaah!
sevgili: ama hava kapalı diyorlar, açık havada üşürüm ben, alışveriş yaparız biraz büyük yapı markete gidelim.
sado: aa süper bebeğim, oranın isveç köftesi meşhurmuş hem böööylee
sevgili: aman yeter! kilo alıyorum ben senle gezerken sado, bitti istemiyorum.
sado: hmm evet haklısın, o zaman ben bi çay koyyim.
(bkz: norveçliler)
yaşamak için yiyenler için (bkz: danimarkalılar)
içmek için yiyenler için (bkz: isveçliler)
-bi tane de ben sallayım-
sıçmak için yiyenler için (bkz: saksonlar)
amerikadaki ağız tadı bilmeyen insanlar, fast footer.
(bkz: mc donalds)
yemek yemek en temel insani ihtiyaçtır. insanoğlu hemen herşeyin eksikliğini giderebilir. ama yemek ihtiyacı zaruridir. yemek kadar hayati ikimci bir örnek verilemez. bu bağlamda birçok insan zaten yemek için yaşamaktadır. varoşlara biraz bakıldığında bu durum daha net görülecektir.
tam tersi için, (bkz: yaşamak için yiyenler)
mantarlı et sote ve fırın makarna ikilisinin o mükemmel buluşması için canını feda edebileceklerdir.