bugün

belediye otobüslerinde yer bulup oturan gençler, ne zaman ki yaşlı görürlerse yer vermemek için uyumaya başlarlar. bu olay bizim gençlerimize has bi durumdur.
yaşlı görünce amuda kalkan gençlik,
yaşlı görünce takla atan gençlik,
vs vs vs vs
türk halkına has bir durumdur çünkü yurt dışında ayakta yolcu yoktur.
"ne yerden ne serden" diyen gençlerdir. ne yaşlılarla münakaşa etmek ne de yerini kaptırmak iser. yorgundur, uykusuzdur bazen. bazen o yaşlılar da hepimizi gömebilecek bir çeneye ve güce sahip olmakla birlikte aslında gencin sergilediği numara yaşlıya değil diğer gençleredir. nasıl olsa biri her zaman yer verirdir.
hepimizin zaman zaman içine dahil olabildiğimiz gruptur. yaşlı teyze veya amcanın bastonuyla gelip dürterek ya da başınızda dikilerek*sizi yerinizden etme ihtimali de vardır.
genelde ayıp bir davranıştır ama bazen çok yorgun olursunuz ve amca kıl oğlu kıl çıkarsa oturmuş bir sistemdir.
-olum ben yaşlıyım yer vercen mi
+ben de yaşlılara yer vermemek için uyuyo numarası yapıyorum amca kusura bakma,prensiplerime aykırı hareket etmemi bekleme benden.
(bkz: otobuste uyuma numarasi yapan genc)
okul dönüşü yorgunluğu içindeki gencin yaptığı, yapması gereken davranış. uyumadığınız takdirde o yaşlı gözler size acımasız dercesine bakar, uyuduğunuz zaman da bakabilir ama siz görmedikçe nafiledir.
genelde bunlar da tiki cinsinden insanlardır. yazık günah yapmayın öyle şeyler diye tabir edilebilir bu gençlere.