bugün

ilginçtir sanıyorum toprak kokusunun insanı tahrik etmesinden kaynaklanan bir istek.
evet yani bu herkeste oluyordur sanıyorum.
mesela şu an bulunduğum yerde yagmur yagıyor bahceye bakıyor pencerem ve mükemmel bir koku var. pencere açık biraz üşüyorum ama bu bana inanılmaz haz veriyor ayrıca insanı dinç tutuyor.

içimde bahçeye çıkıp o ağır ağır yağan yağmurun altında pineklemek var ama ıslanmayı pek sevmiyorum. *
usengeclik yuzunden her seferinde vazgecilen eylem.
Sevgili ile yapıldığında romantikleşen istek.
beraber yürüdük biz bu yağmurda sözünü hayata geçirme isteğiyle eş değer istektir .
genel de gündüz oluşan istektir. etrafta araba ve aşırı gürültü yaratan sesler yoksa tadından yenmez. toprak kokusu ve etrafta sis yoksa bol oksijenli, insan için yararlı bir yürüyüş olur.
yaz veya bahar yağmurlarında oluşan istektir aslında. yoksa 3 derece soğukta o yağmurda yürü de zatürreye nasıl yakalanılıyor gör bakalım.
kışın yapıldığı takdirde gribal enfeksiyona ve beraberinde bir takım hastalıklara davetiye çıkaracak istektir.
gözlüklen yapılamayan eylem.
mp3playerınızı ve montunuzu hazırlamanıza sebep olan istektir. en gaz death şarkıları açılır. tam gaz rifflerle ıslak sokaklar dolaşılır. sırılsıklam olunup birkaç kilo almış elbiselerle eve dönülür.
ne hikmetse yaz kış, çamur mamur demeden yalnız kalma isteğini de beraberinde uyandıran az buçuk bunalımlı bir istektir.
mp3 ve yağmurluk gerektiren işlem.toprak kokusu huzuru çağrıştırdığından sanırım evden çıkamayan birçoğumuzu yağmur yağınca bi yürüme isteği tutuyor.
daha karizmatik görünürsün.. bide yanında sevgilin varsa ohhhh ne güzel hayat..
vücudun içerisindeki elektriğin dışa atıldığıyla alakalı önsezimin olduğu arzuhal.