bugün

ağlayan kişinin gözyaşları ile yağmur suyunun yanaklarından birleşip süzülmesine sebeb olur... yağmurun yağdınından mıdır yoksa ağladığından mıdır insanı garip bir şekilde rahatlatır... bir nevi yağmura eşlik etmektir ya da yağmurun sizin gözyaşlarınıza...
(bkz: bulutlar habercim yağmur gözyaşım)
yağmurla gelenler sebep olur hep buna..
istemsiz olur.. suç bulmayın bende..
her yağmurda yeni bir söz verilir "bu son olacak" diye..
olmaz..
yağan yağmurun yüzünü ıslatmasını fırsat bilerek içindeki acıyı yalnızlığın kalabalığında gözlerinden süzmektir..
gözlerinden akanların gökten yağanlara karışmasıdır. sokaklar arınırken kirinden, onlara karışırsın sende ve içinde özlemler, kurutursun bedenini kaldırımları ıslatarak.
insanı iyice depresyona sokan eylemdir, insanın ağladıkça ağlayası gelir...
bırakın ağladıklarını insanlara göstermeyi,kendilerine bile göstermekten korkan insanlar için ikinci yoldur..

birincisi ise ;

(bkz: banyoda ağlamak)
ağlarken gözlerin kızarıp şişmesinden kelli bal gibi de anlaşılır.
fazla aglamaktan gözyaşları yagmur olmuştur. aslında yanlış anlaşılmıştır yagmur yagarken aglamıyor, aglıyor yagmur yagıyor. *
"beni sevmezsen,
yağmurları sev, bulutlar ağlasın..."

şebnem ferah
bir de bunun sarhosken, yagmur altinda hem iseyip hem aglama versiyonu vardir ki, gucu maximize etmek bu olsa gerek.

(bkz: tum kaynaklarin verimli kullanimi)
gözüme çöp battı, soğan doğradım da ondan oldu, göz nezlesi oldum gibi bahaneler bulmanızı engeller. dilediğinizce ağlayabilmenizi sağlar.
yağmur suyunu deniz suyuna dönüştürme girişimidir.

(bkz: ya tutarsa)
yağmurla beraber düet yapmak olsa gerek .
--spoiler--
gittiğin yağmurla gel...
--spoiler--

iş böyleyken, ağlamak çok görülmemeli..
dogaya uyumaktir.
gözyaşlarıyla yağmur damlalarını seviştirmek için yapılan eylemdir.
bu kadar romantik olmaya gerek yok.
(bkz: şu an türkiye de hiçbir yere yağmur yağmıyor)
"ağlarsın belli olmaz bu yağmurlar yüzünden" dizesine ilham olmuş bir eylemdir.
bedeninize sıkı sıkı sarılması gereken vefasızın yanınızda olmadığı anlarda aniden bastıran yağmurun gözyaşlarınızı alıp götürmesi olayıdır.
Gözyaşlarını saklamaktır. Birisi görse bahane de hazır.
aklıma hep uchiha itachi geliyor nedense. çok fazla anime izlemenin zararı olsa gerek.
(bkz: uchiha itachi)