bugün

yağmur damlalarının gökten düşerken hiçbir şekilde birbirine değmemesi durumudur. aynı şekilde kar içinde bu durum geçerlidir. yoksa koca koca çığlar düşerdi başımıza mazallah. e tabi bu da ne kadar güzel bir doğa olayını daha da ilgi çekici kılıyor. olaya bilimsel bakacak olursak açıklamasını bende bilmiyorum.

şimdi bir şey denicem bakalım genelde sözlükte uzun yazılar okunmuyor deniyor bakalım görmüş olacağız. ben şimdi buraya bir sürü şey saçmalayacağım. bakalım ne kadar oy toplayacağım ne şekilde. eksi mi artı mı. yağmur olup damlalar halinde mi gelecek oylar yoksa birbirine değip çığ gibi mi düşecek. hadi sözlük göster gücünü.ilk bakışta bir korku filmi sahnesi gibi görünüyor. Ama bu kez dev canavar gerçek. Tam 37 tonluk ağır metalden bir canavar. Boyu birkaç katlı bir bina yüksekliğinde. 15.24 metrelik cüssesiyle kente kuş bakışı sağlıyor.

işte bu yılın Avrupa Kültür Başkenti Liverpool'da, "kültür başkenti" çerçevesinde gerçekleştirilen farklı bir etkinlik. Fransız şirketi La Machine tarafından yapılan dev mekanik örümceğin yapımı bir yılda tamamlandı. Hareket eden dev örümcek, özel eğitim almış üç kişi tarafından kullanılaıyor. Meraklılara, tepesine çıkıp Liverpool'u kuş bakışı görme imkanı sağlayacak.

ırak’ta, ABD işgali sonrasında başlayan çatışmalarda zor günler yaşamaya başlayan direnişçi Iraklılar, ABD askerlerine musallat olan dev örümcekler sayesinde moral bulmaya başladı ABD askerleri tarafından yakalandıktan sonra fotoğrafı çekilen dev örümcek, Iraklı direnişçilere moral kaynağı oldu Bir internet sitesinde yayınlandıktan sonra çıktısı alınarak Iraklılara dağıtılan ankebut fotoğrafı, ABD askerlerinin direnişçilerin Irak’taki coğrafi yapı ve onun unsurlarıyla da mücadele etmek zorunda kaldıkları tezini doğruluyor *