bugün

sadece düşünmekle kalmayıp, aynı zamanda düşüncelerini dile getiren yazarın söylediği sözdür.
(bkz: ne yazarlar gördüm)

(bkz: zaten yoktular)
varlığını ispatlamak için yazdıklarını kanıt gösteren, hayatının anlamını yazdıklarına ve yazacaklarına yüklemiş insan söylemidir.
(bkz: yarıyorum öyleyse varım)
(bkz: üşeniyorum öyleyse yarın)
yazmak; bir düşünce, analiz, doğru ve yanlışları irdeleme, tartma, belirtme eylemidir. zihinde başlayıp kağıda dökümle son bulan bir düşüncesel eylemler silsilesidir. yazmak için düşünmek gerek; düşünüyorum o halde varım... şeklinde uzayıp gidebilme olasılığı bulunan yazar söylemidir. bunu sarfeden muhakkak varlığını ispat etme uğraşında olan, realist bir yazardır. descartes dan da etkilenmiş olma olasılığı bulunmaktadır.
yazmak: ifade aracım kimi zaman duyarlı, kimi zaman saçma o halde bu düşündüğümü gösterir yerinde bir çaba bu, akdire şayan öyleyse bende varım be sözlük.
söz uçar yazı kalır. yıllar sonra var olacak olan yazıdır. bir dönemlerde var olduğunun bir sonraki dönem göstergesidir yazı.
sözlükte yazmaya başlayan felsefecinin sarf ettiği cümledir.
(bkz: düşünüyorsam öyleyse varım)
(bkz: yazıyorum öyleyse yazarım)
yazdığını monitörde gören beynin "evet ben buradayım" kararını vermesi durumudur.
Sözlük yazarları için hayat felsefesi olmuş söz.
11.nesiller dışında doğrulanan entry.evet.
yazıyorum, öyleyse varım.

benim senden çok fazla çalışmam gerek. hayatım çok karışık ve bu karışık düzen içerisinden kurtulabilmem için çok çalışmam gerekiyor.
daha fazla kazanmam, daha fazla gelişmem, daha fazla sevmem, hatta daha fazla istemem!

bu "fazla" lalar neden var hayatım da biliyor musunuz?

daha fazla sakin bir hayat için. daha az karmaşık olan, daha az insan olan. daha az teknoloji olan bir hayat.

yanımda gözlerine baktığımda çizgi gibi de olsa içini görebildiğim, gözleri gülen hatta güldüğünde vücudunun tamamıyla gülebilen biri olsun.

tek hayal bu değil. tek istek tabiki de bunlarla sınırlı değil. lakin bir hedef olmalı ve bu hedeflerden biri mutlaka mutluluk olmalı.

hırslı değilim. kindar hiç değilim. sakinim ve kontrollüyüm. heyecanım hayallerime kavuşma tutkusudur