bugün

öküz olup entelmiş gibi davrananlar. ( kıyafet ve hareket olarak )
Kesinlikle nankör insan. Nankör insan her şeyi yapar abi. Çok tehlikelidir çok. Yalan konuşur. Seni satar. ihanet eder. Yaptığın iyilikler güzellikler umrunda olmaz. Nankör insandan uzak durun abi.
(bkz: kerimcan durmaz)
Az kelimeyle roman yazmak...
Mal mal her boka karşı çıkan insan. Bilgisi olmasa bile ağzı laf yapsın diye konuşan gereksiz döllemeler.
Ikili buluşmaya sevgilisini de dahil eden arkadaş tipi.

Hele ki sevgilinden yeni ayrılmışsan gözüne gözüne sokar gibi. Ne ayıp.
O kadar çok ki beynimi olumsuz duygulara teslim edip kendime haksızlık etmeyeceğim. Gelin bir degisiklik yapıp yazarların sevdikleri insan tipi diye okumuş olalım:
Kaba olmayan
Art niyetli olmayan
Dedikodu yapmayan
Hesaplı olmayan
Küfürlü konuşmayan
Nerede nasıl davranılacağını bilmeyen tiplerdir.
Yanımda portakal yirken khopulu şlokulupu gibi rahatsız edici sesler çıkaran, haftada 3 veya 4 kez klozette götümü koyacağım yerde gördüğüm ayakkabı izinin sahibi olan, her sabah saat 7 de, güneş bile doğmamışken ötmeye başlayıp defalarca ertelenmek suretiyle 5 dk aralıklarla saatlerce çalan alarmın sahibi olan orul orul orospu çocuğu, beyninin çatık damarını siktiğimin evladı oda arkadaşımdır. Küfürler için özür dilerim sözlük kendime hakim olamadım.
Kaldırımda üzerine üzerine yürüyen üstelik çarpan keko tipler.
Toplu taşımada ayağa basılması.

Acıdan değil. Ayakkabının kirlenmesinden dolayı ana-avrat küfür ediyorum içimden.
Yesil isik yanar yanmaz 9. sirada kornaya basan doblo. Seni ben dogurani sikeyim.
uyarımdan sonra hala devam eden her insana söverim.
bi sikim bilmeden her şeyi biliyormuş tribine giren lavuklar yok mu deli ediyorlar beni. bir de haklı çıkmak için birilerini ezmeye, aşağılamaya calısanları ıslak odunla dövesim geliyor
Bencil ve cahil, kendisinden baska birisine saygi duymayan tipler.
şu sıra başkasının beyniyle düşünüp başkasının makarnasıyla beslenen yüzde elli.
Samimiyetsiz olan herkes.
Dindar ya da ateist yobaz tayfası.
fifty shades of grey tayfası.
Yola çıktı 5 dk geliyor diyen bahçeşehir taksi durağındaki adam.
Kendine faydası olmadığı gibi, çevresine de zararı olan insan tiplerine.
kafasını çalıştırmayan insanlar.
rte ve tayfası.
kemalistler.
Insanı depresyona sıkacak dercede bunaltıcı, sıkıcı, karamsar ınsandır.
otobüse aylarca banyo yapmadan binen ter kokulu modellere yapılan muamele.