bugün

herkes tarafından zengin sanılmak. avukat olmayın.
Sihirli değnek dokunuşu ile her şeyi duzeltecegimin sanılması.
hergün entry girilirmi arkadaş bu nasıl bir meslek parası bile yok!
Kötü tarafı yok ki. Ortadoğu zaten bok çukuru. Daha ne kötü yanı olsun.
ellerimin asla titrememesi gerekiyor. çünkü beyin cerrahı olmak bunu gerektirir.
kocaman bir boşluğun içindesin. yerçekimi yok. sıçtığın bok bile havada taklalar atıyor sahip çıkmazsan.

astronot olmayın hemşerim.
Serbest meslek olmasından mütevellit pek ev hayatının olmaması.
farklı kişiliklere bürünmek.
Çok para kazanmam. Yav öyle böyle değil harcayacak yer bulamıyorum artık. Kızlar bir yardım edin bana.
hata yapınca ağır cezada yargılanmak.avukat olmayın.
Boyasıyla tineriyle yüküyle en zor meslektir matbaacılık yapmayın derim.

Edit: Sen niye yapıyorsun diyecek olanlar için söylüyorum yıllarımı verdim bu meslege keşke yapmaz olaydım.
5-6 saat ayakta durmak, ve eldivenin içinde ellerinin bir süre sonra kuruyup çatlaması ayrıca ısrarla çalan telefona bakamamak.
bir süre sonra psikolojik rahatsızlık var mı hissinin oluşmasıdır.
Hergün kursa bilgi almaya çıksın, kayıt olsun diye yolda görsem suratına bakmayacağım tiplerle diyalog içinde olmak ve onlara kendimi ifade etmeye çalışmak.
bir tasarımı sunuyorsun karşı taraf ne kadar överse o kadar revize geliyor işle ilgili...

Mesela

azizim çoook muhteşem olmuş, bayıldık, hele renklerin uyumuna hayran olduk ama! ama şuradaki fuşya yerine yeşil mi deneseniz?
(e hani renkler... hay ben o ama yı!!!)

(sanırım tüüüüüüm grafik tasarımcı arkadaşlar aynı dertten muzdariptirler...)
Herkes tarafından bilinen meslek. Öğretmenlik.
her dilin bilindigini saniyorlar.
Sınavlara son gün çalışarak kendime eziyet ediyorum bir de para kazanmıyorum aksine para ödüyorum, meslek değil bu arkadaşlar. EZiYET.
Bir öğrenci.
Henüz meslek sayılmaz ama gümrük mevzuatının her yıl yenilenmesi.
sarhoş muhabbeti çekmek. eğlenceli bir meslek. parası da iyi; fakat şu gecenin sonundaki tiplerle uğraşmak beni gerçek anlamda yoruyor. kızlar ayrı dert, erkekler ayrı dert.
Kız meslek lisesinde çalışmanın kötü tarafı. Yeni gelen yakışıklı beden eğitimi öğretmenine herkes aşık. Kızlarla köşe kapmaca oynuyoruz ders dışında.
"esnek çalışma saatleri"

buna aslında hiç gerek yok. birileri mutlu olsun diye uydurulmuş bir şey.
Henüz meslek sahibi değilim ama radyo televizyon okuduğum için televizyon tamir edebiliyor musun tarzı sorulara maruz kalmışlığım çoktur. Bir de radyo yayını yapıyorum ama o iyi tarafı.
Kürek ve kazmalarin hic steril olmaması.
Sürekli olarak yeni üretilen notebook anakartlarında arge yapmak. Bildiğin yeni çıkan işlemci ve ekran kartlarıyla bazen kafayı yeme noktasına getiriyor. osiloskop amca oğlum gibi, artık ailemden biri. güzel tarafı da yok değil tabi, yurt dışından gelen ikramiyeler, primler vs. vs.