bugün

(bkz: ramazan davulcusu)

O davulcu, bana hayaletleri cagristirir yorgan altlarına saklanmama sebep olurdu.

Sonra büyüdüm tabi, davulcu amcaya ışıkları kapatıp açmayı öğrendim.
kara çarşaflılar.

hala korkarım çünkü patlama ihtimalleri var.
kendi adımı verdiğim ve her gece yanımda uyuttuğum, o zamanlar tek dostum olan ayıcığımı kaybetmek.
Flash tv'nin gerçek kesit'inden nedense korkardım. Oradaki at hırsızı gibi tipler korkuturdu beni. Sarı bıyık da korkuturdu.
karanlıktan korkardım.
tarantuladan korkardım.
kostüm giymiş şahıslar, palyaço (bugün hala) özellikle de şişme kostümler.
Çöpçüden korkardım..
Ecünnü. O ne lan?
Zerzavatci diyen arabalar.
Kendim:
Baba biyik nasil oluyor?
Babam gel olum gostereyim der ve sobanin isine elini daldirir ve isle bana biyik yapar. Sonrasinda ayna karsisina goturur ve kendimi gorunce hungur. Hungur aglamaya baslarim.
dibi görünmeyen su birikintileri.. halâ da korkarım.
Karanlık..
içerisinde korkunç canavarları barındırdığını ve bu canavarların beni uykumda yemek için geleceklerini düşünürdüm..

Sonuç mu, canavar falan yokmuş hepsi benim korkularımmış..

Ve aslında karanlık en yakın arkadaşımmış..
Sessizliğinde ağlayabildiğim, uykudan önce düşleyebildiğim..
geceleri yatağın yan tarafından korkardım.
gündüzleri ise oraya ayağımı sokup vururdum, evlerini dağıttığımı düşünerek.
artık kimlerse onlar.
kurbağadan korkuyodum bi de salyangozdan, üstüne basarsam beni çarparmış cin gibi.
amcam , aşırı korkardım 7 8 yaşına kadar. kendisi ateist ve saçı sakalı uzun kızıl renkli , ses tonu tok. o konuştukça ben ağlardım.
Yıllar önceki, Arko reklamında, Arkoooo diye bağıran bi eleman vardı. O şahısın sesinden acayip korkardım.
(bkz: veledlik işte)
ihtiyar insanların damarlı elleri.
karpuz çekirdeği. böcek sanardım. hadi şimdi karpuz yeyin. evet yeyin.
görsel
Karanlıktan ve yalnız yatmaktan korkardım. Bir de depremden korkardım.
Apartmanların bodrumları. Maalesef yenemedim bu korkuyu. Ürperiyorum.
Tabi ki de hevesle izlediğimiz kepçe operatörleri ve o kepçenin üzerimize gelip bizi alacağı korkusu.
sesli oyuncaklar.
Yatağın altından bir elin çıkmasından gece tuvalete giderken koridorda karşıma cin vs çıkmasından korkardım. Testere filmini izledikten sonra onun etkisiyle babamın işten dönemeyip kaçırılmasından korkardım.
yatak altı canavarı.