bugün

çok küfürlü konuşabiliyorum. sinirlenince öfke kontrolü sağlayamadan ağzıma geleni söylüyorum. Üşengecim. daha baya bir sayarımda neyse.
insan kolay kolay kendinden nefret edemez.

Şey gibi düşünün bir insan aleyhine işleyen bir davranışta ya da bir düşüncede bulunmak istermi kendinde.

Ama insan pişmanlık duymuyor değil yaptığı şeylerden.

Mesela ben insanlarla neden rahat konuşamadığım için kendimden bazen nefret edebiliyorum zor da olsa.
Memeye karşı çok dayanıksızım. Kriptonit gibi mübarek.
Hiç yalan soyleyememem. Of..
sağ yanım..

nasıl nefret ediyorum, nasıl irrite oluyorum anlayamazsınız..

mecbur kalmadıkça muhatap bile olmam sağ tarafımla..varsa yoksa sol yanım..

canıms..
Aşırı sahiplenici koruyucu kollayıcı olmak.

Halbuki bırak ne halleri varsa görsünler sana ne amk. Dimi?
haddinden fazla değer veriyorum bazılarına. her seferinde radikal bir kararla bundan böyle umurumda değil desem de, tekrar aynı hatayı yapıyorum. hata yapmayı seviyorum galiba.
(bkz: mazoşist)
asiri duygusalim.. herseyi cok takiyorum cok dusunuyorum.. bu da beni sinir ediyor..
Beyaz tenli olmak.

tene güneş vurduğunda bir süre sonra amele yanığı oluşuyor. Patolon paçası ve ayakkabı arasındaki açık yerde ki oluşan renk farkı çok komik gözüküyor. Evden çıkmadan önce güneş kremi banyosu yapıp; yapış yapış oluyorum.
Sevdiklerime çabuk yumuşuyor olmam. Başkalarına olduğun gibi olsana az. Ne bu yufka yürek.
Kendim disinda herkesi dusunuyorum mk.
Gözlüğüm. 3,75'e 4 derece miyopum. Tanıştığım herkes gözlüksüz görme oranımı ölçmeye çalışıyor. Elleriyle sayı yapıp, mimik hareketi yapıyor, görmüyorum kelimesine karşın şu tabeladaki yazıyı da mı diyor.
görsel ellerim havada.
insanlari giyim tarzindan, dinledigi muzikten, ne kadar sert tokalastigindan, hangi esprilere guldugunden vs yargilamak. Hatta hic tanimadigim ama sadece ismini bildigim insanlar hakkinda bile "kesin soyle bi tiptir bu" diye kafamda geciririm. Bir turlu atlatamadim.
bazen hiç olmadık anlarda gülmeye başlıyorum. ama hiç olmadık anlarda. bir keresinde ameliyathanede oldu. amk 2 dk sonra kesip biçecekler sen hayırdır diyemedim kendime. güle güle gittim.
yufka yürekli olup insanlara kıyamamk. kötülük yapamamak. yapamıyorum ya valla çok denedim olmuyor. belkide aşırı sabırlı oldugum içindir.
Önemsiz şeyleri büyütüp önemli olduğuna inanıyorum.bir de herzaman işimi son dakikaya bırakma huyundan nefret ediyorum.
inatçılık, kararsızlık ve karamsarlık. söyleyeceklerim bu kadar.