bugün

yazarların hayvanları sokakta bırakıp kötü insanların eline oyuncak olmaması için verdikleri ilanlardır.

ACiL!

2buçuk-3 aylık Collie cinsi dişi bir yavru köpek buldum ancak onuncu katta oturduğumdan dolayı ömürlük yuvası olmam hem benim açımdan zor, hem onun açısından. Nasıl akıllı bir görseniz... Balkonum da yatıyor, önce çok ağladı, komşular huysuzlanmasın diye biraz yüksek sesle susmasını söyledim, utanmasa cevap verecek bana, saatlerdir çıkmıyor sesi. Çok sevecen, oyuncu ve duygusal bir hayvan.

Sahiplendirmek için asla bir ücret talep etmemekle birlikte istanbul dışına vermeyeceğimi belirtmek isterim. Durum çok acil buradan mesaj atarak bana ulaşabilirsiniz.

Tekrar söylemek istiyorum, sadece iSTANBUL içi.

(img:#342029)
görsel

temsili fotoğraf: görsel
hayvan sever yazarların dikkatinden kaçmaması gereken bir hareket.
collie cinsi köpeğin büyük hali: görsel
facebookta hayvanseverler adlı sayfada paylasım yapmak sanslarını daha cok acacaktır. Malesef ulkemızdekı bır takım ucubeler bır canlıyı satın almayı dogru bulurken yuvalanma sansları hep dusuk kalacaktır.
ruhu okşayan bir eylemdir. sadece yazarların değil, vicdana sahip olan herkes yapmalıdır ya da herkes vicdana sahip olmalıdır.

ilan, ilgili sosyal paylaşım alanlarında yayınlanacaktır.
sahibinin istanbul dışında neden yuvanlandırmadığı merak edilen bir yuvalandırmadır.
hayvan alım satımını kontrol edebilme adını yazarlar hayvanları sadece kendi bulunduğu semtte yuvalandırırsa daha iyi olacaktır. zira can parayla alınıp satılacak bir şey değil ama bazı insancıklar pis, kötü...
sözlükte, hayvan sahiplenmeyi isteyebilecek olan daha çok sayıda insana ulaşabileceğimiz başlık.
gerçekten bakabilecek olan yemekten sudan çok sevgi verebilecek kişilerin talep göstermesi beklenen olaydır.
Yazarların evcil hayvanları sokaklarda bırakmaya kıyamaması durumudur.
4 minik tekir kedi yavruma 2 ay sonra yapmak istedigimdir.
(bkz: Erol Evcil)