bugün

eksi imkani var ise ve eksilenmiyorsa ne ise yarar eksi butonu?
buna uzak Çin felsefesiyle bakarsak, denge olayidir (bkz: yin yang).
"ulan tam ben yazacaktım" der ve eksiler.
karşıt görüşlüde olsam. mantıklı bir şeyden bahsediyorsa ve tutarlı yazmışsa artı veririm. ama eğer saçmalamışsa eksiyi hak eder. öyle sürekli eksi verdiğim yazarda yoktur. entrye göre oy veririm yazara göre değil.
bu başlık gibi saçma başlıklar açmaları ve onları beslemeleridir. hepinize benden birer acılı eksiii!
hz muhammed hakkında herkes gibi yorumda buluınmayanlar
kürtler hakkında herkes gibi yorumda bulunmayanlar
türkler hakkkında herkes gibi yorumda bulunmayanlar
tanrı hakkında herkes gibi yorumda bulunmayanlar
ermeniler hakkında herkes gibi yorumda bulunmayanlar

yani herkes gibi yorumda bulunmayanlar-ki onlar herkes gibi düşünmeyenlerdir ve kimilerine göre insanaları düşünmeye sevk etme tehlikesi dolayısıyla susması gerekenlerdir.- , yani farklı olabilenler uludağ sözlükte eksilenir ve hatta seri eksilenir.

dikkat burası uludağ sözlük!
son zamanlarda pek bi şeker pek bi demokratik olan anayasamın bana verdiği bir hak olan düşünce ve ifade özgürlüğüne gerçek olmayan bu platformda saygı gösterilmediğini biliyorumdur.bile bile yazıyorumdur.
hakediyorsa entry, veririm eksiyi affetmem.
gözlemlediğim kadarıyla (edit bütüd makamı sağ olsun) sevgili yazarcıklarımızın hep yanlış anladığı nedenlerdir.

örnek:

başlık: elma
entry : ağaç da yetişen patates kadar sevmediğim mavi sebze.

arkadaşım, eksiliyorum ben böyle entry'leri. neden mi? açıklayayım:

- ilk olarak imla hatası var (de/da konusunda ayrı yazılması gereken soru eklerinde vs. çok hassasım, kralı gelse affetmem basarım imla hatasına eksiyi)
- yanlış bilgi var (patates ağaçta yetişmez, tamam biliyoruz yalan yanlış bilgiler sözlüğü burası. nasıl senin yanlış bilgi girme hakkım var deyip istediğini yazma özgürlüğün varsa ben de eksileme özgürlüğümü kullanıyorum işte.)
- kişisel düşünceden başka hiçbir şey barındırmayan entry. (lan fenerbahçe başlığına "tuttuğum takım" yazsan ne olur yazmasan ne olur? konuşturma beni!!)
- mavi sebze kıvamında çok fazla saçmalayan entry var, genelde troll'lük adı altında konuşuyorlar ama üstü kapalı cehalet. basıyorum eksiyi.
- son olarak böyle bir entry eksi aldıktan sonra "tamam arkadaş ne çok elma düşmanı varmış" gibi edit ler girmiyorlar mı! işte o an hiç üşenmiyorum işte eksilemeye! canım kardeşim tek derdimiz elma değil. çıkar at gözlüklerini!!!