bugün

ah bir de aklıma gelen şeyi izah etme yeteneğim olsaydı, yeminle söylüyorum aşırı derecede selebriti biri olurdum.

mesela bu başlıkta anlatmaya çalıştığım şey tam olarak şu; hani öyle bir şey olsa ki, şu an online olan sözlük yazarlarını, 'sözlük yazarlığı' yaptıkları sırada, kendi doğal ortamlarından naklen yayınla izleyebilsek...

hani chatroulette miydi neydi, bu bahsettiğime benzer birkaç internet hizmeti var. heh işte onun gibi bir hadise, sadece sözlükte olacak. ve sen istediğin yazarın nickine tıklayarak, 'onun haberi olmadan' onu izleyebileceksin. ya tamam saçma, fantastik bir düşünce bu, farkındayım. ama elimde değil baba, çok düşünüyorum ben bunu, ulan neler görürdük be...

misal benden başlayalım;

beyaz atlet, ince-cılız kollar, kıllı omuzlar ve az önce işaret parmağımın yarısını kullanmak suretiyle karıştırdığım koca burnumla beliriyorum ekranda. dağınık masam görünmese de, kadraja giren kısımlardan, ne iğrenç bir yerden sizlere seslendiğimi anlamanız zor olmuyor. köpek bağlasan durmaz amk. istediğin kadar romantik entry gir, komik olacağım diye götünü yırt.. aha bak, bittin. bir dakika içinde tüm sözlüğe rezil oldun. değil milli susucu, milli sikici olsan da kar etmez gayrı.

diyelim ki, zall;

hani öyle sözlükler patronu, görünmeyen, bilinmeyen, esrarengiz bir adam olarak hayal ediyoruz ya...
bu mu? kocaman bir kafa var ekranda. ve sürekli kod yazmaktan sıyırmış, kontrolü kaybetmiş, mütemadiyen seyreyen bir çift göz. mesela bu entryi okurken, çay bardağı dibi gözlüklerin altından, böyle hüdaverdi gibi bakıyordur kesin. şu arkadaki şeyi çözemedim yalnız, şişme kadın mı la o?

sözlüğün en meşhurlarından bluevelve;

kendisini tanımak nasip oldu sonunda. işte tam bir istanbul beyfendisi, tam bir entelektüel, tam bir ropdöşambırlı seksi iş adamı.. beklerken, gördüğümüz çocuk... en fazla 16 yaşında lan bu, anaa şuna bak hele. yıkıldı, bütün hayallerim şu an yerle yeksan. oysa bir sekizinci nesil olarak, henüz tomurcuklaşan göğüslerimi, onun adını fısıldayarak sıvazlıyordum her gece...

aha görüntü kaydı, bi dk.. bu kim lan? ben bi yere tıklamadım olum, n'oluyo lan?
oha.. ersen martin değil mi bu ya.. dur bakiim, aha vallaha o. olum adam anadan üryan dolaşıyo evin içinde. kendisi komple çıplak fakat kafasında bere var, deli heral...

edit: ya güzel kardeşim, ben zaten bir hayalden bahsetmişim, götten uydurma, fantastik bir düşünce demişim. o yüzden sikime göre belirlemişim kuralları. demişim ki, kimsenin izlendiğinden haberi olmayacak. ne diye okumadan ayar veriyors.. neyse dur, kapatıyorum, biri sütyensiz entry giriyor.
ilginç olabilir.

- merhaba ben ekşiciyim. inanılmaz entelektüel ve kültürlü entry'lerimle sözlüğe can veriyorum. orhan pamuk en iyi yazardır.

görüntüm ise belime kadar pijame çekili, elimde mandalin.
(bkz: şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun)