bugün

Bazı kadınların aşağılık olması. Ve çirkef bir şeytan olması.

Yazık. Adama üzüldüm.

görsel
görsel

Yazar Hasan Ali Toptaş'ın bir kadın tarafından tacizcilikle suçlanmasının ardından geçen yılın aralık ayında başlayan taciz ifşaları sırasında, ihtiyar Yayınevi sahibi ibrahim Çolak'ın da ismi geçmişti. 

ibrahim Çolak, 11 Aralık'ta Twitter hesabından bir not paylaşarak intihar etti. Çolak, intihar notunda şunları söyledi:

"iyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez. Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam.

Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, ‘kendimize yakışanı yapalım’ düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum."

Çolak'ın intiharının ardından, onu ifşa eden kadın hakkında intihara teşvik suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Savcılık, ibrahim Çolak'ı intihara teşvik ettiği iddia edilen kadının ifadesinden sonra verdiği kararında şunları belirtti:

"Müntehirin ölümüne herhangi bir üçüncü kişinin katkı ve katılımını gösterir, dava açmaya yeter kanıt ve emare bulunmadığı, bu olayın ölenin kendi fiil ve hareketi sonucu meydana geldiği, başkalarına atfı kabil kusur ve tesirinin bulunmadığı, kişinin ası sonucu öldüğü, bu aşamada ortada takibi gerekli bir suç veya suçlunun bulunmadığı anlaşılmakla, şüpheli hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. "

Ne olmuştu?

ihtiyar Yayınevi sahibi ibrahim Çolak, edebiyat dünyasından isimlerin taciz ifşalarının birbiri ardına geldiği dönemde, bir Twitter kullanıcısından "Belki sizin de dilenecek bir özrünüz vardır, ne dersiniz var mı böyle bir planınız?" mesajını aldıktan sonra, mesaj atan Twitter kullanıcısına "Elbette ki üzüp incittiğim, özrün ötesinde helalleşmek istediğim insanlar var" yanıtını vermişti. Çolak, bu mesajlaşmanın sonunda evinde intihar etmişti.

Twitter kullanıcısı yaptığı paylaşımda ibrahim çolak'ın aslında masum olduğunu belirtmişti.

https://www.indyturk.com/...7brahim-%C3%A7olak%C4%B1n