bugün

Yüce cumhur reisimiz salihlerin salihi kelimetullahın bekçisi sayın recep tayyip erdoğan efendimizin tabiriyle yavru muhalefet olan birde utanmadan arada bir sağdan soldan ip atarak şekil yapan şahsın biat ederek doğru yolu bulmasından sonra şahsına uygun görülen tabirdir efendim.

Hepiniz böyle biyat edeceksiniz inşellah.
bunu en kral yapan devlety bahçeli dir.
Çatı adayda hiç sesiniz çıkmıyordu köftehorlar. Ekmeleddin e oy verirken eliniz titremedi mi?
Ekmeleddin e oy verirken her yanımız titredi ehe...

Ulan yıllardır anasını ağlattınız koca memleketin! Sizin eliniz titremiyorda hiç iktidarda rolü olmayan birine oy verenlerin mi eli titreyecek!
Ahaha işte tipik bir akp li keko anlayışı! Yarın iktidara feto gelse bunlar fetocu olur! iktidar olanı desteklemek bunların tiniyeti fikriyatı değil yani.

iktidarda rolü yok lafını anlayamayacak kadar türkçe özürlülüler.
Akp den önce memleketin anasının nasıl ağlatıldığını bilmeyen ergenlerin iddea ettiğidir.

Yazayım mı öncesini?
Ergen senin sülalendir! Yandaş ve mamacı köpekler. Bunlardan başka kimse siyaset tarihi bilmiyor yakın tarihten bihaber herkes sadece bunlar biliyor!

Memleketi 2 parçaya değil 8 parçaya bölen bunlar! Kapitalizmi faizi destekleyen bunlar! Tsk yı bölüp parçalayan bunlar! Din iman diyen yine bunlar!
Kıvırmayı sizden öğreneceğiz ama o iş zor kimse sizin gibi kıvıramaz!

Pkk ile masaya oturup oturmadık diyen yine sonra oturduk tamam ama bi sor niye oturduk diyen siz!

Feto ile bir olup tsk yı bitiren siz!

Abd ile bir olup ırak ı parçalayan libya yı bombalayan suriye yi karıştıran siz!

15 yıllık kariyeriniz nesrin topkapı yı kıskandırır!

illa birine oy verecek değiliz! Ne chp nin adayına veririz ne hdp nin! Önemli olan ilkeli durmak adam gibi durmak ama siz nereden bileceksiniz!
Akp öncesi türkeye de seçilmiş siyasilerin askerin, sermayenin, medyanın ve bürokrasinin elinde bir şamar oğlanı olduğunu; devlet yönetiminde Belediye başkanı statüsünden ileriye gidemediğini bilmeyen ergenlerin yorum yaptığı meseledir.

Bugün ülkeye yön veren millitin seçtiği liderse, bu sistemi kurmayı başaran akp dir.

Bu ergen akp öncesi ülkede enflasyon ve faizin % 80 lerden aşağıya inmediğini bilmiyor galiba. Bilseydi 3 puan enflasyon arttı diye "memleketin anasını ağlattınız " demezdi.

Bak burada memleketin anasını kimler ağlatmış bir gör!

https://www.google.com.tr...Vaw1dEmTknc3gz4mEGGCDsPxb

Şimdi biliyor musun kuzucuk enflasyonu ve faizi tek haneli rakamlara çekmek 80 lerin, 90 ların siyasilerinin hayallerini süsleyen bir rüyaydı.

Ama gördüğün gibi gerçek oldu.

Diğer taraftan 80 yıllık tarihinde bir milli piyade tüfeği olmayan, teknolojisi düşük, neredeyse tamamen dışa bağımlı ve milli iradeye 4 darbe yapmış bir ordunun bitirilecek neresi varmış bir göster hele? Ordudan kendi kafasındaki jakoben, darbeci generallerin ayıklanması zorunuza mı gitti?

Yani, isteyene bunları uzatır ortaya attığın o köpeğin ayaklarını büzzüyüğüze soharım.

Derdi olan yazsın, burdayım.
Haspam kendi zeka seviyesindeki kardeşlerini içi hamaset ve edebiyat dolu cümlelerle ikna edebilir gözlerini boyayabilir belki... Ancak biraz zeka pırıltısı olan kimse yemez bunların bu küçük dağları biz yarattık mavralarını!

Akp iktidarı enflasyonu ve bütçe açığını düşürmüştür ancak nasıl düşürdüğünü 5.sınıftaki keramcan bile biliyor. Satıyorum satıyorum sattım! Artık satacak birşeyleri de kalmadı daha doğrusu bizim satacak birşeyimiz kalmadı! Sor bakalım geçmiş ekonomi bakanına bütçe açığını nasıl kapatmış?

Bilakis eskiye göre işsizlik özel kesim borç yükü ve cari açık artmış ve akp başarısız olmuştur. Kamunun borcundaysa değişen hiçbirşey yok. Eskiden nasılsa şimdide aynı. isteyen çok bilen klavyesi hamasetten başka ötemeyen aveller gidip bakabilir rakamlar orada. Türkiye büyümüş diyorlar türkiyenin büyümesi yıllardır aynı yerinde sayıp duruyor.

1990 ile 2018 yılını karşılaştırabilecek yeteneğin varsa bakar görürsün. Küresel pastada türkiyenin payı neymiş şimdi ne? Bak dünyanın bugün gıptayla baktığı güney kore 1990 da küresel pastadan
1.2 pay alırken bugün 1.8 e çıkmış yani refahları yükselmiş. türkiye 1990 da küresel ekonomide 1.4 pay alıyordu bugünde aynı yerinde sayıyor hatta 2015 de 1.3 e gerilemişti.

Siz bu boş beleş havagazınızla en fazla buralarda "refah var ellam" diye nutuk atar

"Derdi olan yazsın"

Diye şekil yaparsın! Sizin tarzınız bu arkadaşım cehalet+kabadayılık+kurtlar vadisi edebiyatı = parazit.

Hadi bakalım izmir marşıyla uğurluyoruz arkadaşı. Ehe.
görsel

Uzatamadı...
O Bahçeli'nin Allah müstehakını versin.
bahçeli efendinin zaten mhp'nin oyunu arttırmak ya da partisini iktidara taşımak gibi bir amacı yok ama burada püskevit reyisi badem gözlü ilan edenler iş sandığa gidip oy atmaya gelince neden ampule basıyorlar onu anlamadım?

madem bu kadar şahane, madem bu kadar vatansever ve hatta yerli ve milli, neden oy vermiyorsunuz olm adama?

amk kim derdi ki 50 yıllık bahçeli reyisin siyaset sahnesindeki son hamlesi erdoğan'ı başkan yaptırmak olacak?

kim derdi ki 50 yıllık parti 1 tane dinozor yüzünden 3 günlük adamların arka bahçesi olacak?

çok ilginç gerçekten.
Sattım sattım saattım! Dediği mallar elindeyken devletin her üç yıl da bir kriz yaşadığını, bu mallara rağmen ülke ekonomisinin % 80 enflasyon ve faizden kurtulamadığı; babasının bir yıllık maaşıyla bir buzdolabı alabildiğini bilmeyen ergenlenlerin güreşe doymadığı meseledir.

Ulan senin o devlet mallarına rağmen milli gelirin 230 milyar dolardı.

Şimdi 870 milyar dolara ulaşmışsın. Bundan 20 yıl önce babanın iki dal gömleği, iki pantolonu varken şimdi ne giyeceğini bilmiyor.

5 kişinin kullandığı elbise dolabına bir kişinin elbisesi sığmıyor.

Hiçbir partiyi savunmuyorum, oyum yok ama kimseyi beğenmem, hep eleştiririm diyen; yukardaki yazdıklarımı tatmamış, görmemiş, internetten delil getiren kişilere ne anlatabilirsin ki!
Ne yavrusu bildiğin sandım ben artık tamamen birleşecekler ayrı gayrımı var artık aralarında.