bugün

dünyanın en seçkin dergilerinden foreign policy'in(benim bilmediğim bildiğim dergide yok hoş)seçtiklerine göre bizden olmayan fethullah gülen ve orhan pamukun yer aldığı liste..
http://www.internethaber.com/...
adayların içinde umberto eco, salman rushdie, zizek ve fethullah gülen gibi çok değişik dünya görüşlerine sahip insanların bulunduğu foreign policy anketi.

orhan pamuk un ne işi var o listede gerçekten anlamak zor. hadi diğer adayların dünyayı sallamışlıkları veya dünyaya yeni doktrin sunmuşlukları var. orhan pamuk un nobel inden başka nesi var... yani nobel kıstas ise oraya tüm nobel ödüllülerini koymaları lazım. ya da bizim bildiğimizden fazla özellikleri var orhan pamuk un.
içerisinde, zamanında the economist dergisinin prophet* dediği fetullah gülonun yer alması, beni kendisine bir adım daha yaklaştırdı. çok seviyorum ulan fetullahı, kıskanmayın.
hadi orhan pamuk nobel hesabına listede olabilir ama fetullah gülen hocamız nurumuz hangi açıdan listededir onu anlayamadım, dini lider diye göstermişler ama kime göre neye göre böyledir emekli hoca olarak mı algılamamız lazım? bencede sallanmaması gerekir listenin.
listeye bakarak ne kadar kürt-islamcı varsa hepsinin dahil olduğu listedir diyebiliriz.
zira, dünya' nın en büyük alimlerini dünya' nın o coğrafyası çıkarmaktadır. yoksa?... bunların hiçbiri kürt veya müslüman değil mi? hmm... değişik işler bunlar...