bugün

fifty fifty. paylaşım durumu gösterir= 1/ 2 dir.
bir sana bir bana.
(bkz: kardeş payı).
atv'de yayınlanan, emre altuğ'un sundugu yarışma programı. acayip aptalca bir konsepti vardır.

şöyleki: mesela yarışmacı olan kisi, 10 milyarlik soruyu cevapladı ve dogru bildi. 10 milyarin yarısı bu yarışmacıya, yarisi ise 9 yarışmacının arasinda paylasiliyor. paylastirmayida sorulari cevaplayan yarışmacı yapıyor.

yani arka tarafta o gunku sorulari cevaplayacak kişiyle anlassan bana hep büyük pay ver desen anlaşılmaz. ve para paylasimi tamamen sorulari cevaplayan kişinin inisiyatifinde. esit dagitma zorunluluğu yok.
yarışmacıların birbirine girdiği yarışma programı. evet.
Atv'de Emre Altuğ tarafindan sunulan yarışma programıdır. Konsepti benim çok hoşuma gitti.
Şöyle ki; Bilinen sorularda kazanilan paranin yarisini soruyu bilen kisi alıyor diger yarisini diger 9 yarismaciya paylastiriyor. Her yarışmada olduğu gibi bu yarişmada da bazı yarışmacılar gıcık, adaletsiz davranabiliyor ama paralar eşit dağıtılsa da pek mantıklı olmazdı zaten. Ayrıca herkes yarışmacı koltuğuna oturuyor ve sonuçta kendince adaleti saglayabiliyor. Yarışma sonunda kazanilan paralar da hafife alinacak miktarlar değil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar