wikileaks sitesinde yayınlanan belgelerde, başbakan erdoğan'ın isviçrede banka hesapları olduğunu açıklandıktan sonra, başbakan erdoğan'ın kendini savunmak için verdiği demeçte, tedhitler savurmasıdır.
--spoiler--
belediye başkanlığı dönemimde “erdoğan’ın 1 milyar doları var” diyen kişi bugün ergenekon’dan içeride. şimdi ergenekon sanığı olarak bu kişi içeride. bugün bunu yapan köşe yazarları hala var.
--spoiler--
ne demek bu?
adam olun, alayınızı ergenekondan içeri tıkarım demektir!
Okuduğunu anlamayan yazarların olduğunu,dahası Başbakan'ı sevmedikleri için ne yapıp edipte bir yerden eleştirebilirim diye abuk sabuk başlıklar açan yazarları görmemizi sağlayan konudur.

Adalet Eski Bakanı Seyfi Oktay ve Mehmet Moğultay'ın dinlemeye takılan birkaç bin kişilik kadrolaşma kaydını dinlememiş yazarın açtığı başlık.

ito Başkanının Yargıtay Üyesine rüşvet verip istediği yönde karar çıkartmaktan tutuklu bulunduğunu bilmeyen yazarın açtığı başlık.

367 Kararını pek çabuk unutan yazarın açtığı başlık.
kanıtı 12 Eylül 2010 referandum sonucudur.
müthiş. zincirleme tamlama. reaksiyon. beyenmiyorum ben bu yargıyı. kaçıncı yabancıyı almış takıma ya. siyasal'da oyunda. ne oyun ama. hakem tam kırmızı kart gösterecek siyasal çalıma, hayda silivrinin yoğurdunun sırası mı ya. Yargı sek olmalı. takı da almamalı ne o yargıcı filan. dur arkadaş karıştırma seks falan, sek olmalı dedik, yani susuz katıksız. biraz üryan, hadi şeffafı da katalım. yani sen susuz, katıksız çıplak ve şeffaf bir odada yalnız. yargı bu. kanıtı mı? adem baba koğuşuna nazar kafi. hasdal mı dediniz, orası rütbeli meyhane. biraz yassı biraz pestenkerane. şimdi size ortaokul hatırası bir münazara sorusu; siyasiler mi siyasallaştırır yargıyı, siyasal mı siyasallaştırır yargıyı? rahmetli atay'ın yukisi olric bir sükunet bir sükunet girer araya lafın; yargı her zaman siyasalın, odtü'nün yargıya girdiği görülmemiş. kanıt'a gelince, yargının siyasallaştığı, ve bunun bizzat siyasiler tarafından zorla ve taamüden tasar vs. iddiası; cim savcısının iddianamesinin satır satır yazılı maddelerine ve tanık tank beyanlarına rağmen delil kifayetsizliğinden iskatına, idamsız yargılamaları süren uludağlı münevverlerin iftira suçunu işledikleri hükmüne istinaden binaen azalik düşürülmesine, çaycının da müdahil olduğu davanın son celsesinde ihsası rey dahil birlik ve bütünlük içinde karar verilmiştir. Çok üzülüyordum resmi gazetenin mükkerrer sayılarını okudukça. 1960'dan başlayarak üçer (menderesler), ikişer (aydemirler) sonra yine üçer (denizler) ve 12 eylülle beraber kimbilir ve belki kaçar kaçar idam edildi insanlar. yani siyasi yargı, hep siyasi ve yargı. Bugün kursaktaki hevesler siyaset meydanı mitinglerde rodeo yarışçısı, kementçi. Hala mı kanıt, yargı siyaset, tanrı Janus kadar necabet 'sözde', riyakar, sakar. aslında yargısız infazdır yargı ve'selam.