bugün

Cahilliğin daniskasidir. iyi niyetle yazilmis, cizilmis, soylenmis bir yaratinin* karşısına geçip eglenmek; dunyadaki en buyuk fasizmdir. Kompozisyon okuyan bir gencin, fikirlerine arka siralardan kikirdeyen genclige yaziktir. Tuketiminden baska bir halta yaramayanlarin ya da entellektüel olmanin soyluluk alameti oldugunu zanneden zihniyetlerin "otekilestirmek" için uyguladigi faşizmdir.
hadi bakalım bayanlar baylar faşistlik kavramı iyice değişiyordur. yakında adolf hitler de çok baba adamdı falan denileceğinin işareti.
benzer bir mantıkla:
(bkz: entry eksileyen toptur)

hatta:
(bkz: ayar veren kaifirdir) *
elestirmekle dalga gecmek arasındaki farkı anlayamayan zihniyetin karsı cıktığı önermedir.
(bkz: dalga geçmek karşıdaki kırılmıyorsa ofsayt sayılmaz). (bkz: buz gibi gol)
karşıdaki insan aziz yıldırım bile olsa r yerine ğ koyup cümle kuranları da işin içine katabileceğimiz grup faşistler sizi.
(bkz: yaratilani severiz yaradandan ötürü)
aslında 'dalga gecmek' in yerine 'alay etmek' in kullanılması gereken baslıktır.

aynı sey değildir sonucta birinci durum genelde arkadas ortamında geyiğine yapılır incitici değildir.

diğerini anlatmaya gerek yok.
eleştirinin ve dalga gecmenin usluptaki farkliliklari aşikardır. Sırf iş olsun diye kişi kalkıp "bir yazi yazdim; işte bu da benim yaratimdir" derse, tercih meselesidir ben eleştiririm; ama dalga geçmem -gecenide eleştirmem- mamafih bastada soyledigim gibi, iyi niyetle ya da kendince degerli buldugu yaratisini baskalariyla paylasmayi uygun goren kisiyle dalga gecmek; dalga gecen zihniyetlerce, yaratinin sahibibe duygusal bir tahakkumde( (bkz: duygusal faşizm)) bulunmakla eş değerdir kanımca. misal bu bir yarati degil, bir fikrin zikridir, eleştiriye ve dalga gecilmeye acik bir yazidir. eksi oy bir dalga gecme biçimimidir, yoksa begenmemenin isareti midir, merak edilir.
kelime seçimi yüzünden aslında güzel bir noktaya parmak basmasına rağmen tam anlaşılamayan ve de hakkı yenen entrydir.
evet herkesin yaptığı bir dangalaklık herkesin yediği bir halttır bu bahsedilen..
nitekim bunu da en çok hiçbir şey üretmeyen üretemeyen kabızlar yapar ama
keşke entry şöyle filan olsaydı: "yaratıyla dalga geçmek en büyük cehalettir"
ya da ne bileyim "yaratıyla dalga geçmek en büyük aymazlıktır" filan.

zira faşizm zaten ziyadesiyle içi boşaltılmış bir kavram haline gelmeye başlamıştı ne yazık ki..