bugün

bünye yavşamasından dolayı sonsuz döngüye girip öğrenciler arasında sürekli söylenilen cümledir.
eminim bana ve tüm final mağdurlarına * tanıdık gelen cümledir efendim.
eve çılgınca ders çalışma hayalleriyle gelip 2. sınıfa giden yeğenin performans ödevini yapmak zorunda kalmak bu cümleyi kurmanıza sebep olabilir. * *
(bkz: alo baba)
(bkz: yarın final var ve hiç çalışmadım)
(bkz: muck)
(bkz: final gecesi batak oynamaya dalmak) *
bu gece uyumaması gereken insan söylemidir.
-50'ye yatarım dedi dedi, gitmiş harbi yatmış, uyumuş zıpa!
+oha hem de 00:50'de.
-neyse biz derse dönelim...
kısa adı bile mat. öğrt. prob. kur. yak. olan bir dersin de ancak kısaltılmış final konusu 210 sayfa olabilirdi, hı hı.
tanım : aman sabahlar olmasın repliğinin en çok yakışacağı cümle.
türlü türlü hesaplamalarda bulunacak kişinin söylemidir. "şimdi not 67 sayfa, şimdi bi saat sözlükte takılsam, sonra notu okusam. ohoo sabaha kadar minimum 3 kere okurum bu notu, zaten özetin özeti gibi bi şey, anlarım ben" deyip 3saat nette takıldıktan sonra, notu alır eline 13 sayfa okuduktan sonra uykusu gelir ve saatini kurar 1 saat sonrasına, gözünü kapatmasıyla uyuması bir olur. alarm çalar elbette ama onu da sürekli erteleye erteleye sabahı eder. en azından bi kere okusaydım diye dövünür ama yetişmeyeceği aklına kazındığından okumaz. fakülteye giderken toplu taşıma araçlarında sadece konu başlıkları okumasıyla yetinir. sınav sonucu mu? bilindik son.
üniversite civarlarında oldukça yaygın bir kalıptır. genellikle play-stationlarında üreyen bu türler, final adı verilen uygulama öncesi, önce bir boşluk hissine kapılıp ardından bu cümleyi kurabilirler. normaldir.
finallere çalışmak yerine vaktini sözlük başında geçiren yazar söylemidir efendim. yalnız ilerleyen saatler de acı bir şekilde kafasına dank edecek ve aman sabahlar olmasın deyip, sıçtım mavisine kadar çalışacaktır da kendisi.
s.çtığımızın belgesidir açın bi mezdeke oynayalım.
çalışırsam eğer daha fazla strese gireceğimden çalışmadan daha sakin kafayla giriyorum sınava ve daha güzel sallıyorum cevapları. stres yapmak istemeyen öğrencilerin yaptığı, yapıyor olduğu ve daimada yapacağı eylem.
içinde bulunduğum duruma sarfettiğim cümledir. gözlerimden uyku akıyor sabahın köründe sınava yetişmeye çalışmış yine de geç kalmışım. Sınavdan çıkıp önce fatura kuyruğunda beklemiş daha sonra kaç saat batak-tavla olaylarına girmişim. eve geldiğimde hala elektriklerin kesik olduğunu farkedip küfretmişim.* saatlerce mum ışığında oturmuş sonra apartman görevlisine bin bir rica minnet şalteri açtırmışım. bak saat kaç olmuş hala buralarda fink atıyorum. Neyse ki arkadaş gelecek enerji içecekleri kahve falan ayakta durmaya çalışacağım ayrıca belki bi kaç bişi anlatır da işe yarar. Ve 217 sayfalık ne soracak saygıdeğer hocamız merak içerisindeyim. biri okuyup üflesin beni ya.

editti: yazım yanlışı.
surat ifadeniz böyle olabilir:
görsel
sıçtın mavisini görene kadar çalışılabilir. 5 yıllık üniversite hayatım boyunca bir kez olsun o maviyi görmemiş biri olarak, son güne hiç bırakmadım ne vizeyi ne finali.
Sonuç: başarılı bir tahsil hayatı ve iyi bir ortalama.
Mezuniyet sonrası sonuç: işsizlik, kpss süreci, banka sınavlarını deneme süreci daha sonra çıtayı iyice düşürüp girmem abi oraya dediğim bir yere girmek için çabalama süreci..

Şimdi geçmişe bakıyorumda, o kadar yırtınmanın sebebi bu muydu? *
yinede herşey rabbimden ve çekilen hiçbir sıkıntı hiçbir emek boşuna değil diyorum elbet. Herşeyin hayırlısı, rabbimin mükafatına mazhar olabilmek zira.
acele etme sabah erken kalkar çalışırsın.
ben de eskiden yarı final varsa çalışmazdım, maçı seyrederdim.
Öğrencilik yıllarım...