bugün

Kimseye çaktırmadan yapmak istediğiniz herhangi bir hareket.
Ruj sürmek.
Toplantı sırasında söz sırası bana verildiğinde konuşmaya ilk başladığım o an. 8 kişi mi var? 8 kişi birden bana bakar. Buraya kadar bence aşırı normal çünkü 8 kişi var var. Ancak o 8 kişi birden 16 kişi oluyor. 89 kişiler. Artık 839 kişiler. Sonra tüm dünya bana bakıyor sanki.

Heyecanlanıyorum. Heyecanlanınca çenem düşüyor. 4 dakika içinde bitecek konuşmam bir an 8 dakikaya uzuyor.

Genellikle yaşlı, üst düzey ve artık şaşıracak hiçbir şeyi kalmamış olanlar şöyle diyor. Hahaha bırakın konuşsun. Hahahaskdmele.

O öyle diyince benim konuşmamdan sıkılanlar araya giremiyor. 23. Dakika geliyor. Artık ölüler bile beni izliyor. iyice heyecanlanıyorum. Beynim şöyle diyor.

Hay ananı ya. Herkes bana bakıyor, o yüzden daha çok konuşmalıyım.

Bu nedenle iş arkadaşlarım beni sevmez, yöneticilerim toplantıya girmemi istemez ama bir şekilde ben o toplantının içinde kendimi bulurum ve dünya ile göz göze gelirim. Yazık yemin ederim.
Denizden çıkarken geliyor bu his. Sonra kimsenin bakmadığını farkedip usulca şezlonguna doğru gidiyorsun.
Kesinlikle Burun karıştırmak.
Kimse osurmak yazmamış hayret.
la baksa ne olacak. bu kadar da ezik olmayın başkası için yaşamayın.
şeyde otobüs terminalllerinde çok olur bu sikertme. bi yakınınızı otobüse bindirirsiniz ve tam otobüs hareket edip sizin dışarıdan el salladığınız o an var ya... benim için uzak ara bu. bi devlet bahçeli bi de bundan acaip nefret ediyorum..
Bu tamamen yapılacak işin doğru yapılıp,yapılamadığını algılamakla anlaşılıyor.
O an yanlış yapıyormuşsun algısını yaratan beyin aslında daha önce çok nadiren yaptığın bir olayın tedirginliğini yaşatıyor insana.
Ben bunu aştım mesela yaptığım yada yapacağım hareket ne gibi bir algı yaratır diye düşünürüm ve buna uygun olarak davranırım.
oyun havası oynayamamak.
Otobüs camını açmaya mücadele verirken açamayıp, rezil oldum hissi veren eylemdir.
Metrobüste yer bulmuşken müzik dinlemek için kulaklığımı çıkartıp düğümünü çözerken herkes acaba çözebilecek mi diye bana bakıyormuş gibi hissediyorum. Bir an önce açayım istiyorum ama Heyecan yapıyorum saçma sapan birbirine karışıyor daha da.. E bakıyorlaar...
Saç stilini değiştirmek.
takım elbiseyle otobüse binip mezuniyete gitmek. sanki pezevengiz aq.

edit: his değildi ayrıca, direkt bakıyorlardı.
Yolda yürüyünce

Bunlar hep yakışıklılığın zararları.