bugün

zekat verip veya yardımda bulunup, bunu bakkal çırağına kadar kuruşu kuruşuna anlatan insandır.

5 vakit namaz kılarlar fakat karı kıza bakmaktan, hatta onların arkasından orospu demekten geri kalmazlar.

her sene oruçlarını tutarlar fakat fakir fukara umurlarında olmaz.

kurban keserler fakat önlerine çıkan kedi köpeği de tekmelemekten kaçınmazlar.

tabiki de günün sonunda her zaman şükrederler fakat varlıklarını sağa sola anlatıp milleti imrendirmeye de bayılırlar.

kız versiyonları da vardır mesela. saçlarının tek bir telinin bile gözükmesinden kaçınırlar fakat vajina kılları gözükse bu hoşlarına bile gider.

yaptıkları ibadet bile kendi bencilliklerini ortaya çıkartır. Allah'a inanırlar fakat cenneti daha çok severler. ibadetlerin de cenneti garantilediğini düşünürler.
Allah için yapmamıştır nefsi için yapmıştır ve nefsinden bilmektedir hayrı.. Gizli şirki hayırlı uğurlu olsun.
riyakarlık belirtisidir.

bizi kurtaracak olan sonsuz rahmetidir.

namaz kılmayın zekat vermeyin anlamı çıkmasın hepsini yapın ama onlara güvenmeyin.
Yanlış yapar.
SiZE NE ULAN SiZ KENDinize bakın elalemin eksiklerini riyakarlığını sayana kadar dön de kendine bak acaba sen kendine karşı ne kadar dürüstsün? onun bunun kusuruyla uğraştığına göre ..

tanım: yaptığı ibadet ile iftihar eden insan ve yaptığı ibadet ile kibirlenen kişi olarak iki farklı gruba ayrılan bir insan türü.
dengesizin önde gidenidir .kabul olup olmadığı belli olmayan ibadetle övünmek nedir .cahil işi .kaale almaya gelmez .
Kendi iç aleminde övünüp bunu dışarı yansıtmıyorsa hakkıdır, nasipsiz o kadar insan varki.
Fakat yaptığı ibadetleri başkasına anlatırken ben bunu verdim, ben şunu zamanında yaptım ona gibi kendini öven davranışlar içinde olursa bu şirke girer ve ölüm ulaşmadan tevbe etmesi lazımdır. Çünkü insanı bu iyilik, ibadet kısaca ahireti kazanma konusunda hareketlendiren Allahtır.
Bir arkadaşımdır. Her nasılsın dediğimde ya namaz kıldım oturdum ya da kuran okuyorum tipi cevaplar falan. Bilmiyorum ne kadar doğru bir şey.
Yaptığı bütün iyilikleri anlatan, bunlarla övünen ve bunun neticesinde de gösteriş için iyilik yapmış olan bir adet sözde müslümandır.