bugün

miskin miskin oturmamak lazım.bir işe azmetmiş kişi için engel yoktur denilebilecek söz.
çocukda yaparım kariyerde. ama hala de nin nerede ayrı yazılacağını bilmiyorum.
devletten her teşvik alanı akp'li zannedip bahane üreten kişilerin yapması zor iş.
Kaba saba ben bu işi yaparımcıların düşüncesi. zaten o yüzden bizden bir bok olmaz. bu kafa yapısı yüzünden. bir iş kurmanın sadece maddi destekle sağlanacağını düşünürler. al sana 100 bin lira git üretim yap. ne üretimi yapacak lan bu adam. pazar ne? neye ihtiyaç var, tekonoloji hangi yönde gidiyor, ilerde ne gibi ihtiyaçlar doğar, devlet nasıl bir üretimi destekliyor, kimler çalışacak nasıl çalışacak.

bak kardeş bu işler sizin dediğiniz kadar kolay olsaydı süper güç olurduk ki ne yazık ki sizin kafada çok adam olduğundan ülke çakma mal ve bombok şeylerle kaynıyor.

eğer devlet bir şey yapacaksa ilk önce neye ihtiyacı olduğunu teşvik yapacak adama vermeli. bu adamı bu alanda eğitmeli, bu adama profesyonel destek sağlamalı, iş kur ile paralel çalışıp bu adama kalifiye eleman yetiştirmeli.

bak bu benim dediklerim bana göre kaba saba yapılmış bir analiz.

senin al sana teşvikine gel sen koy adını.
--spoiler--
kaba saba ben bu işi yaparımcıların düşüncesi. zaten o yüzden bizden bir bok olmaz. bu kafa yapısı yüzünden. bir iş kurmanın sadece maddi destekle sağlanacağını düşünürler. al sana 100 bin lira git üretim yap. ne üretimi yapacak lan bu adam. pazar ne? neye ihtiyaç var, tekonoloji hangi yönde gidiyor, ilerde ne gibi ihtiyaçlar doğar, devlet nasıl bir üretimi destekliyor, kimler çalışacak nasıl çalışacak.

bak kardeş bu işler sizin dediğiniz kadar kolay olsaydı süper güç olurduk ki ne yazık ki sizin kafada çok adam olduğundan ülke çakma mal ve bombok şeylerle kaynıyor.

eğer devlet bir şey yapacaksa ilk önce neye ihtiyacı olduğunu teşvik yapacak adam vermeli. bu adamı bu alanda eğitmeli, bu adama profesyonel destek sağlamalı, iş kur ile paralel çalışıp bu adama kalifiye eleman yetirtirmeli.

bak bu benim dediklerim bana göre kaba saba yapılmış bir analiz.
--spoiler--

her şeyin en iyisini ben düşünürüm başkası bunları düşünmez diyenlerin bahane ürettikleri konu. tabii ki bu analizler yapılacak. Bir işe girecek kişi en iyi , en güçlü olduğu alanda işe girmelidir.
parası olan ufak bir kesim yapabilir, sonuç da allah kerim.
devletin teşvik konusunda maddi katkı dışında sıfır katkı yaptığını söyleyenlerin söylediklerini bahane olarak algılayanların durumu daha derin düşünmesi gereken konu.
her şeyi de devletten beklememek lazım. sonra bu bahaneler yığınına dönüyor. devlet şunu yapmadı , devlet bunu yapmadı diye.
devletler kendi kaderlerini insanlar kendi kaderlerini belirlerken kendi kaderini belirlemek isteyen bir devlet bu konuda çoğu şeyi kendi yapmalı.

10 yıldır boş tarla sahiplerine tarım katkısı diye para dağıtmakla tarımın desteklenmediğini anlamadınız mı hala!
Bahane uretmemek gerek.
devletten teşvik almak için bu saatten sonra ampülcü mü olak ?

sokakta oğlanın arkasından hırsızın oğlu veya kız gelinlik çağına

geldiğinde rüşvetçi gavatın kızı, bundan karı marı olmaz mı dedirtek ?

kalsın babo.